Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Tech

Šetrně k planetě aneb Noc vědců 2019

Září 25, 2019

Šetrně k planetě aneb Noc vědců 2019

Za posledních pár let se o ekologii a šetrnosti začalo více veřejně mluvit. Ať už jde o plasty, hořící lesy nebo nedostatek vody, každý člověk nejspíše zaznamenal varování, která vědecká obec, a nejen ta, přináší. Hledat problémy je snadné, ale jaké řešení nám vědci nabízí? Na mnohé otázky odpoví letošní Noc vědců, která se ponese v duchu „šetrně k planetě“. Tato slova jsou navíc mottem celé akce pro rok 2019.

Noc vědců není ničím novým. V České republice se pořádá již od roku 2005 v čele s Ostravskou univerzitou a VŠB. Od doby svého vzniku se však rozšířila na nová místa a to i mimo Ostravu. Minulé ročníky se nesly v duchu „světla a tmy“ či „století české vědy“. Všechny akce bylo možné navštívit ve většině krajských měst a některých okresních městech. Posledního ročníku se účastnilo více než 60 000 návštěvníků, což je nejvíce za dobu pořádání akce.

Noc vědců

Jak bude Noc vědců vypadat letos?

Ve třiceti čtyřech městech a ve více než šedesáti institucách se můžete dovědět o nový inovacích či nápadech na zlepšení ekologické situace. Přednášky se zaměřují i na rady a tipy, jak žít více udržitelně nejen v rámci společnosti, ale i v rámci našich vlastních domácností. Noc vědců není však jen o poslouchání, ale i o zážitcích a zkušenostech. V rámci programů jsou pořádány také workshopy, na kterých si můžete zkusit vyrobit vlastní plátěnou tašku nebo žížalí kompost. Také probíhají veřejné diskuze či prohlídky laboratoří a jiných prostor.

Program je opravdu pestrý, takže si každý může najít to svoje. Pokud máte malé děti můžete je vzít na nějakou ze sekcí pro děti, kde se dozví nejen o ekologii, ale i o přírodě jako celku.

Noc vědců si klade za cíl rozšířit povědomí o dané problematice mezi širokou veřejnost a možná právě proto je celá akce zdarma. Vše můžete navštívit 27. září. Některé části programu jsou celovečerní jiné jsou časově omezené. Celá akce však začíná na všech místech v 17 hodin. Konec se liší, ale pohybuje se mezi 22 a 24 hodinou. Více informací naleznete na stránkách: https://nocvedcu.cz/

 

Zdroj: https://nocvedcu.cz/

https://www.facebook.com/nocvedcuoficial/


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *