Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Reporty

Robert Fulghum se jako Opravář osudů vrací do Čech

Říjen 9, 2019

Robert Fulghum se jako Opravář osudů vrací do Čech

Americký spisovatel Robert Fulghum se vrací do České republiky, aby zde představil svou druhou knihu z trilogie Opravář osudů. Kniha nese název U devíti draků a jedné ovce, což je i název neexistující hospůdky v Praze, která je s dějem knihy spojena. Opět se v knize setkáme s postavou George Novaka a jeho přátel, kterým osud připravil spoustu nečekaných problémů.

Robert Fulghum není v Čechách neznámým autorem, navštívil českou kotlinu již po desáté. Jako vždy za sebou nechává jen rozesmáté tváře a nadšené čtenáře. Jeho nynější prezentace nové knihy se neskládá jen z autorových poznatků a vzpomínek, ale také ze scénického čtení.

Přednáška v Liberci

Představení, které proběhlo 7. 10. v Krajské vědecké knihovně v Liberci, bylo nabito vtipem, smíchem a kreativitou. Před samotným zahájením a také po skončení akce proběhla autogramiáda. Diváci si také mohli zakoupit dvě již vydané knihy z trilogie.

 Samotná přednáška začala úvodem autora, který zavzpomínal na svou první návštěvu v České republice, a představil hereckou dvojici Láďu a Martinu, kteří nejen že hráli, ale i zpívali a tančili. Autor také nezapomněl zmínit to, že je potomkem Járy Cimrmana a že v příštím životě bude rozhodně Čech.

fulghum

 

Následovalo scénické čtení úryvků z autorovi knihy. Herci, kteří se zhostili hned několika postav z autorova románu. Využívali ve svém představení nejen přinesených rekvizit, ale nápaditě využívali i prostoru samotného sálu, kde přednáška probíhala. Vzhledem k problémům, které nastaly, se museli celé představení naučit za 3 hodiny. Na jejich výkonu to však nebylo vůbec poznat a diváci je odměnili potleskem ve stoje.

Po scénkách následoval monolog samotného autora, který divákům sdělil několik vtipných historek ze svého života. Mimo jiné vzpomínal na to, jak na něj lidé reagují, když zjistí že je Američan. Nebo také přidal historku z Olomouce, kde se vydával za bankovního lupiče. V úplném závěru pak přiměl celý sál zpívat.  

Všichni diváci odcházeli ze sálu pozitivně naladěni.

Liberecké vystoupení však nebylo posledním ze série. Robert Fulghum má v plánu navštívit například Olomouc, Zlín a další města. Celkově během letošního „turné“ nepřekoná svůj loňský rekord, ale má v plánu navštívit celkem 22 měst po celé České republice. Pokud tedy máte čas, můžete se přijít zasmát a popovídat s nečeským autorem, který ale píše o Čechách jako by tu žil.  

 

Zdorj: https://argo.cz/udalosti/robert-fulghum-turne-3-29-10-2019-2/


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *