Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Cinema

Queer Mezipatra zakládají vlastní distribuční značku, do kin uvedou hned dva snímky

Červen 18, 2019

Queer Mezipatra zakládají vlastní distribuční značku, do kin uvedou hned dva snímky

Queer filmový festival Mezipatra slaví letos již 20. let. S redakcí jsme se již na festival několikrát podívali a proto máme z tohoto kulatého výročí také radost. Představuje ovšem také začátek nové činnosti spolku. Vedle již tradičního festivalu přichází organizátoři s distribuční společností Queer Kino. Ta bude českým kinům a širokému publiku přinášet ty nejlepší queer filmy.

Mezipatra se za dvacet let své existence vypracovala v prestižní festival uznávaný nejen u nás, ale i v zahraničí,” říká ředitel festivalu Pavel Bicek. Na Mezipatrech uvádíme vysokoprofilové kvalitní snímky, které do kin prostě patří na déle než týden v roce. A to teď díky naší nové distribuční společnosti bude možné,” uzavírá.

První akcí pod touto značkou bude slavnostní premiéra francouzského dramatu Zatoulaný (Sauvage) 18. července od 18:30 v kině Lucerna. Den poté vstoupí do dalších českých kin. Jedná se o debut režiséra Camilla Vidal-Naqueta, který byl promítán na festivalech po celém světě a posbíral řadu cen. Na 19. Mezipatrech byl film oceněn Zvláštním uznáním poroty a stal se nejnavštěvovanějším filmem ročníku. 

Syrové drama nás zavede do světa mužské prostituce a absolutní svobody. Skrze příběh hrdiny se film dotýká širších společensko-kulturních fenoménů a sugestivně vykresluje jednu z podob života gay komunity.

Druhým distribučním filmem Queer Kina bude vysoce očekávaný Matthias et Maxime kanadského režiséra Xaviera Dolana, který si vysloužil nadšené ovace v hlavní soutěži letošního festivalu v Cannes. Film pojednává o dvojici nejlepších kamarádů, jejichž vztah změní jeden jediný polibek. Subtilní snímek o potlačené touze a nepojmenovaných emocích okouzlil kritiky, kteří stejně jako u předchozích Dolanových snímků ocenili nápadité filmové reference, intimní kameru a skvělé dialogy.

Fotografie zdroj: 

www.mezipatra.cz

www.mezipatra.cz/queer-kino

Matthias et Maxime – Shayne Laverdiere

 

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *