Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

Nakladatelství ZEĎ nadělilo knihy. Radost udělají lidem, kteří pečují o druhé

Prosinec 1, 2020

Nakladatelství ZEĎ nadělilo knihy. Radost udělají lidem, kteří pečují o druhé

Vtipné líčení výpravy za zvířaty do exotické Guyany, rozhovory s pětadvaceti předními českými lékaři nebo humorné poučení o našich útrobách. I takové čtení věnovali Jan Pergler a Jan Dražan z nakladatelství ZEĎ v předvánočním čase lidem, kteří se obětavě starají o ty nejohroženější – nemocné a seniory. Celkem sto třicet výtisků rozdělili mezi zaměstnance Domova sv. Karla Boromejského v Praze-Řepích a pracovníky Pečovatelského centra v Praze 7. „Kdy jindy, než v době blížících se Vánoc, bychom měli myslet na lidi, kteří pečují o druhé a zaslouží si, abychom je povzbudili a udělali jim radost pěknou knížkou,“  říkají shodně oba zástupci malého pražského nakladatelství, zaměřeného na chytré knihy s poutavými příběhy. 

Nápad vznikl spontánně. Moc dobře si uvědomujeme, že zaměstnanci pracující v sociálních službách letos na přípravu svátků moc času mít nebudou. A tak jsme se je rozhodli potěšit tím, co je nám nejbližší. Knihami, které je, jak doufáme, přivedou na jiné myšlenky a zvednou jim náladu,“ prozrazuje Jan Pergler. Spolu s kolegou a kamarádem novinářem Janem Dražanem tak ze své knižní produkce darovali deset titulů v celkové hodnotě přes 40 000 korun. K nadílce se rozhodli i přesto, že pro malé vydavatelství není tento rok situace vůbec růžová. „Uzavření kamenných knihkupectví v nejdůležitější předvánoční době je rána, se kterou se jen těžko vyrovnáváme. Naštěstí funguje náš e-shop www.knihyzed.cz, kde si čtenáři mohou vybrat vše, co jsme od založení v roce 2016 vydali,“ dodává Jan Dražan.

„Každá dobrá myšlenka, každý vzkaz, že na nás ostatní myslí, je pro nás velkou vzpruhou a nesmírně si toho vážíme,” uvedla sestra Konsoláta, představená Domova sv. Karla Boromejského, kde se věnují odborné a laskavé péči o nemocné seniory.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *