Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle Umění

Mistři tetovací pistole v reality show

Květen 3, 2021

Mistři tetovací pistole v reality show

Možná o něm přemýšlíte, možná už si na něj šetříte. A možná se bojíte. Tetování je pořád trochu tabu! Kdo všechno a co si nechává tetovat, kolik slziček během jeho aplikace padne, můžete sledovat v reality show o jihoafrickém mistru řemesla Lewis ‚Vudulew‘ Williamsovi a jeho salonu Rumble & Hum. Druhou řadu seriálu Život tatéra uvidíte v premiéře v sobotu 1. května na CBS Reality.

Jihoafrická superstar Lewis Williams je známá ostrými komentáři a žertíky. „Nejtěžší bylo během natáčení udržet se na uzdě, nenadávat a neklít,“ říká Lewis s jistou mírou nadsázky. Jeho klienti to ale milují. Po první řadě seriálu (která se vysílala 2016-2017) měl plný diář na dva roky dopředu. Pracoval sedm dní v týdnu, 348 ročně, málem vyhořel. Najal manažera salónu, aby se mohl soustředit na tetování. V seriálu uvidíte, jak to dopadlo.

Hvězdami show jsou ale především zákazníci. Klienti tetovacího salonu jsou divocí, hlasití a nenasytní chlapi s bláznivým smyslem pro humor. Vudu pracuje s výstřední klientelou, chodí za ním celebrity, milionáři, lidé, o kterých mluvit nemůže. Lewise vyhledávají jezdci E-Formule 1, zápasníci, muzikanti a motorkáři, ale i distingovaní obchodníci, ředitelé velkých firem, soudci, kteří umělecké dílo nakonec skryjí pod košili s dlouhým rukávem a kravatu. Stigma kérek je totiž pryč. Už dávno není znakem zločinců a prostitutek. Je to umění, které si nosíte s sebou, módní doplněk.

Možná i proto, že jeho cena se v českém prostředí pohybuje v řádech tisíců korun, a to jen v případě, že se stihne za jedno sezení. V tetovacím salónu totiž vládnou lékařsky přísná hygienická pravidla, většina tatérských nástrojů je na jedno použití (např. jehly, rukavice, barvy, apod.) a samozřejmě chcete zkušeného tatéra. Složitější tetování je i časově náročné, trvá většinou několik hodin a někdy musíte přijít i několikrát. Pokud se vejdete do jednoho sezení, cca 3 hodin, může vás stát 2000, ale i 12 000 korun.

A celý obor jde s novými technologiemi mílovými kroky dopředu. Objevují se divoké barvy i 3D tetování. Na kotvy, delfínky a srdíčka zapomeňte. Tetují se kočky i psi, děti, partneři, ale samozřejmě padnou i různé divné nápady. V seriálu uvidíte vznikat krásnou hyenu, Lewis vzpomíná na šunku s vejci pro vojáka, který pracuje v bezpečnostních složkách v Afghánistánu.

Mimochodem sám Lewis si první kérku dopřál v 17 letech. Na rameni chtěl odvážného bulldoga. Bohužel, až po sezení si všiml, že bulldog se dívá dozadu.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *