Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Tech

Recenze elektrické koloběžky Mi Electric Scooter Pro 2

Únor 1, 2021

Recenze elektrické koloběžky Mi Electric Scooter Pro 2

Elektrokoloběžky již před delší dobou dorazily do velkých měst v podobě sdílených vozidel. Stačí si stáhnout aplikaci, připojit zařízení a můžete vyrazit na cestu. Jejich výhodou je především to, že zmírní nápor jiných dopravních prostředů v často ucpaných městech. Sníží se zátěž na životní prostředí i četnost dopravních nehod. I přes své neodpiratelné výhody se staly řadě obyvatel trnem v oku. Nekřivděme ale samotným koloběžkám, většinou jsou na vině nezodpovědní jezdci. Podobný sdílený prostředek je sice velmi lákavý, ale na pravidelné užívání není finančně příliš přívětivý. Jízda samotná se ovšem může stát příjemným zpestřením běžného dne. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným a investovat do vlastního podobného zařízení? Na trhu najdeme široký výběr možností, ovšem je mezi nimi jedna, která se již dlouho drží na prvním místě popularity srovnávacích serverů. A to koloběžka od značky Xiaomi, Mi Electric Scooter Pro 2.

Rám koloběžky je masivní a kvalitně provedený. Pochopitelně tedy něco váží. Její hmotnost je o něco vyšší než u průměrné elektrokoloběžky, ovšem za její kvalitu tato váha navíc stojí. Váží 14.2 kg, ale díky možnosti rychlého složení je velmi skladná a vleze se tak bez problémů do kufru auta, či ji jednoduše převezete hromadnou dopravou. Po složení koloběžky se řídítka připnou k zadnímu kolu a vytvoří se tak příjemné madlo pro přenášení koloběžky.

Motor má výkon 300W, díky čemuž se můžete prohánět rychlostí až 25 km/h. Nosnost koloběžky je standartních 100 kg. Brzda funguje velmi efektivně, dokonce zde máme E-ABS na přední brzdě. Ten zajistí kratší brzdnou dráhu v případě nečekané překážky. Potrápili jsme brzdu také při jízdě z kopce a nezklamala nás. Užívání brzdy ovšem není často ani potřeba, koloběžka okamžitě reaguje na vámi určené tempo.

Pokud jste fanoušci chytrých technologií, určitě vás potěší LED vestavěný displej na řídítkách. Stroj se dá propojit zapomocí bluetooth s aplikací v mobilu Mi Home. Ta sdružuje všechny chytré přístroje od Xiaomi, a že je z čeho vybírat. Nazvali bychom ji ovšem chytrou? Bohužel, při přihlašování jsme se setkali s nějakým výpadkem a k aplikaci se nedalo přihlásit. To je velmi nepříjemné, jelikož koloběžka musí být pomocí aplikace aktivována. Když se nám podařil přihlásilo, dostali jsme se k možnosti přidat zařízení. Díky bluetooth vám aplikace sama najde přístroje v okolí a nabídne možnost párování. To se nám i přes blízkost moderního telefonu a koloběžky podařilo až na několikátý pokus. Jakmile jsme ale zařízení spárovali, mohli jsme přistoupit k aktivaci koloběžky. Přehraje se vám zajímavé edukativní video, které vás seznámí rychlou formou s bezpečnostní jízdy. I když by si aplikace zasloužila ještě trochu poladit, ve výsledku je to příjemné spojení. Nabízí vám neustálý přehled o stavu koloběžky a můžete si zde přehledně nastavit řadu užitečných funkcí. Koloběžku je zde možné také zamknout a nastavit si vlastní heslo pro odemčení. Zajímává je také možnost tří režimů jízdy, vámi aktuálně zvolený se zobrazuje na displeji. Mezi nimi se jednoduše proklikáváte dvojitým stlačením zapínacího tlačítka. Maximální výkon nabídne sportovní režim. Klasický režim je vhodný pro běžné jízdy. Příjemná je i možnost režimu pro chodce, který omezí rychlost na 5 km/h.

Baterie s dojezdem až 45 kilometrů se nachází v základě koloběžky. Baterie navíc využívá kinetickou energii k dobíjení, tuto možnost můžete v aplikaci také nastavit. Díky umístění baterie je koloběžka opravdu stabilní a nesetkali jsme se s tím, že bychom se na ní cítili nepohodlně. Dopomáhá tomu také široké a dlouhé stupátko. Kvalitní široká kolečka zvládnou i městské nerovnosti, nemusíte se tak bát, že spadnete na prvním výmolu. Kromě již zmíněného koloběžka disponuje také slušnými bezpečnostními prvky. Jasným předním světlem a zadním červeným světlem s blikáním při brzdění. 

Ve výsledku se jedná o velmi kvalitní stroj, se kterým se budeme jen těžko loučit. I přes nepříznivé počasí v těchto dnech jsou projížďky příjemné a díky svižnosti je to dobrá varianta na cesty do práce. Dlouhá výdrž baterie zajistí to, že koloběžku nemusíte každý den nabíjet, či můžete vyrazit na delší výlet. Koupí určitě neprohloupíte a můžeme koloběžku doporučit

Specifikace:
Displej: LED s aktuální rychlostí, baterii a režimem
Rozměry: 1130 x 430 x 1180 mm
Rozměry složeno: 1130 x 430 x 490 mm
Hmotnost: 14.2Kg
Baterie: 12 800mAh, 474Wh
Výkon motoru: 300W
Dojezd: 45 km
Maximální uhel stoupání: 20°
Bluetooth 4.1
Brzdná vzdálenost: 120mm
Maximální rychlost: 25 km/h
Kompatibilita: iOS 9.0 nebo Android 4.3

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *