Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest proběhne v Divadle pod Palmovkou

Červen 22, 2019

Mezinárodní setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest proběhne v Divadle pod Palmovkou

Čtvrtý ročník mezinárodního setkání divadel střední Evropy Palm Off Fest nabídne letos opět mnohé. Uskuteční se v Divadle pod Palmovkou, které je také jeho pořadatelem, od 22. října do 4. listopadu. Hlavním tématem tohoto ročníku se stalo „Hrdinové jako my“, které je inspirováno satirickým románem Thomase Brussiga.

Letos si připomínáme třicáté výročí pádu berlínské zdi, díky němuž v prostoru střední a východní Evropy došlo k řadě politických, společenských a kulturních změn. Výběr inscenací na letošní festival Palm Off Fest se řídil otázkou, k jakým změnám v tomto prostoru za třicet let došlo v oblasti kultury a hodnot, které tvoříme a sdílíme,“ vysvětluje dramaturg festivalu Jan Jiřík.

Celý festival zahájí Faust v režii Jana Klaty. Program bude opravdu bohatý. Jednou z nejzajímavějších inscenací je pro nás polské představení Mein Kampf, které prozkoumá, do jaké míry je tento 90 let starý text stále hrozbou.

„Palm Off Fest už počtvrté představí špičkové soubory, jejichž tvorba je českému publiku těžko dostupná a proto často neznámá. Opět budeme nahlížet současný stav Evropy nejen prostřednictvím divadelní tvorby, ale také skrze dialog – po každém představení budou opět zařazeny diskuze diváků s režiséry, herci a dramaturgy,“ dodává ředitel festivalu a Divadla pod Palmovkou Michal Lang.

Vstupenky na www.palmofffest.cz


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *