Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

Martin Watch: „Vydávat fotografickou knihu je jedno z nejtěžších a také nejdražších záležitostí.“

Září 29, 2020

Martin Watch: „Vydávat fotografickou knihu je jedno z nejtěžších a také nejdražších záležitostí.“

Fotograf Martin Watch zachycuje osobnosti se specifickým pohledem na život, svébytnou osobní filozofii a neotřelým vzhledem. Ptáš se kde a jakým způsobem? Tak to ti zajisté utekla jeho fotografická kniha s názvem „Jedineční“. Kniha se skládá z pěti modelů. Každý z pěti vyfotografovaných je unikátní. V knize jako prvního můžete spatřit Borise, který je obyvatelem Ústeckého kráje, kde Martin studoval vysokou školu umění a designu. Jeden z jeho ročníkových projektů bylo nafocení portrétní fotografie. Martin to vzal tedy za své a vybral si ústeckou osobnost Borise.

Boris Rudý je zajímavý především tím, že většina jeho těla je potetovaná maurskými motivy a do jeho hlavy si nechal vložit silikonové implantáty ve tvaru rohů. Všechny fotografie ilustrují jejich život. Martin v první řadě, své modely poznal a získal si jejich důvěru. Jeho fotografie jsou buď inscenované nebo momentky. Záleželo na situaci.

Vydávat fotografickou knihu je jedno z nejtěžších a také nejdražších záležitostí. Martinova kniha se odlišuje od jiných také tím, že je čtvercového formátu, kde fotografie dostávají i nový vzdušnější rozměr. Martin své modely požádal o to, aby něco napsali o sobě v ruce. Jejich písmo se skvěle doplňuje s fotografiemi a vytváří tak i ucelenější profil daných fotografovaných lidí.

Další z modelů je člověk zvaný Krychlič. Je slavnou pardubickou postavou. Původně vystudoval botaniku, některé z fotografií k tomu odkazují a i on má zcela unikátní vizáž. Krychlič je zajímavý tím, že takřka 40 let vypadá pořád stejně. Jeho účes je do tvaru krychle. Václav Kulhánek alias Krychlič je vášnivý sběratel starých filmů nebo je vlastníkem 1200 vinylových desek.

Třetím z vyfotografovaných se jmenuje Karim. Karim žije na ulici více než 20. let. Dalo by se říci, že ulice je jeho domovem. Je známý především v Praze, kde provází turisty a ukazuje jim místa, kde za komunistů a v 90. letech řádila mafie, prodávaly se ženy nebo i děti. Ukazuje odvrácenou stranu Prahy tak, jak jí už skoro nikdo nezná. Karim je nakažený nevyléčitelnou nemocí AIDS. Dříve byl prostitutem a jeden z jeho klientů ho údajně záměrně nakazil. Karim je známý především svým výrazným líčením, umělými řasami a několika vrstvami oděvů.

Jako další z Martinových modelů byl Ludvík Doležal zvaný také jako Muž z popela. Doležal měl pověst nejšpinavějšího muže v Evropě. Za bezdomovcem se sjížděly i zahraniční televizní štáby. Před pár lety bohužel zemřel na poruchy dýchání. Jeho celoživotní úkol bylo pálit vše, co znečišťuje zemi.

Poslední model byl Robert Paulat. Paulatovi se přezdívalo český Ken. Miluje plastické operace a dlouhé tréninky v posilovně. I jeho vzhled by se dal nazvat až umělým. Takřka dokonalý muž.

Autor článku: Violka Tokárová


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *