Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Párty

Konec léta oslaví v Liberci festival piva a vína

Srpen 23, 2019

Konec léta oslaví v Liberci festival piva a vína

Pokud netušíte, jak završit prázdniny nebo letní veselí, rozhodně doražte na jednu z připravovaných festivalů v Liberci. Obě akce probíhají 31. srpna a každá se zaměřuje na jiný lahodný mok. Jedna na pivo a druhá na víno. Pokud jste fanouškem obou nápojů nezoufejte, protože se dají stihnout obě dvě. Pojďme si však festivaly blíže představit a začneme festivalem piva.

Liberecký pivní festival

Milovníci piva by měli zbystřit, jelikož 31. bude náměstí Edvarda Beneše v Liberci patřit jenom jim. Bude zde možnost „poznat“ piva více než desítky pivovarů, a to ať již místních tak i těch vzdálenějších. Můžete ochutnat tradiční piva ze Svijan, ale i například z pivovarů Albrecht z Frýdlantu či Hroch z Rochlic. Program odstartuje v 10:00 a bude okamžitě následovat představením všech pivovarů, které se akce účastní.

Pivní festival nebude jen o pivu, ale i o dobré hudbě. Mezi vystupujícími tak bude kapela S.R.O., revival Waldemara Mtušky nebo kapela Těla.  Moderátorkou celé akce bude Jana Kociánová. O zábavu bude tedy jistě dobře postaráno. Celý program festivalu bude končit kolem deváté hodiny.

 

festival vína Liberec

4. ročník festivalu vína v Liberci

Již po čtvrté se v Liberci bude pořádat festival vína. Celá akce bude probíhat v kulturním centru ve Vratislavicích nad Nisou, které jsou od centra Liberce, co by kamenem dohodil. Festival začíná v 11 hodin a plánované ukončení je kolem jedenácté hodiny večerní. Pokud tedy budete chtít stihnout jak pivní festival, tak festival vína, nebudete s tím mít problém.

V rámci festivalu se představí na 500 vín, které nebudou lahodit jen oku, ale i chuťovým pohárkům, protože součástí festivalu je i degustace. Navíc na festivalu nebudou chybět ani stánky s občerstvením, které chuť vín jen podpoří.

Hudební program bude zaměřen nejprve na nejmenší návštěvníky, na které se zaměří i tvořivé dílničky, a později na dospělé. Poslechnout si tak můžete kapely jako Sofian nebo Katarzia. V průběhu dne také vystoupí DJ a kolem 16 hodiny proběhne i krátké vystoupení pro děti.  

Pokud vás nějaký z festivalů nebo oba zaujali rozhodně dorazte. Rozhodně tím totiž nezruinujete svůj rozpočet. Pivní festival je zcela zdarma, festival vína stojí na místě 230 Kč ve vstupném je však zahnuta degustační sklenička, průvodce festivalem a voda na vyplachování.

 

Zdroje: http://www.festivalvinaliberec.cz/

https://www.atlasceska.cz/kalendar-akci/liberecky-pivni-festival-liberec-70892


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *