Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

Knihy Dobrovský představují nejočekávanější knihy letošního podzimu

Říjen 7, 2019

Knihy Dobrovský představují nejočekávanější knihy letošního podzimu

Knihy Dobrovský představily seznam inspirace v podobě nejočekávanějších novinek tohoto podzimu. K zimní idilce už vám chybí jen teplá deka, lahodný nápoj a pohodlné křeslo.

Mads Peder Nordbo: Ledový strach

Mrazivá krimi Ledový strach vám nedá vydechnout do poslední stránky. Mads Peder Nordbo, který má na kontě bestseller Dívky bez kůže, nyní přichází s dlouho očekávaným pokračováním. Zmizení dívky v odlehlém dánském městě Faringehavn otevře nejeden zapomenutý případ. Stopy v jednom z domů mluví jasně, ale jen do doby, než se ozve samotná zmizelá dívka Arnaq. V ten moment je všem jasné, že se právě odehrává strašlivý zločin. Její otec Tom byl jako mladý voják na základně Thule součástí tajného experimentu, který skončil smrtelně. Tom byl tehdy podezřelý z dvojité vraždy, musel utéct a schovat se. Jak vše dopadne? Knihu vycházející pod nakladatelskou značkou Vendeta seženete ve všech knihkupectvích Knihy Dobrovský za 339 Kč.

Stuart Turton: Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové

Muž se probudí v lese a pamatuje si pouze jediné jméno: Anna. Byl svědkem vraždy a nyní přichází k luxusnímu, leč rozpadajícímu se sídli Blackheath. Brzy se od tajemného hosta převlečeného za doktora léčícího mor dozví, že jediný způsob, jak může uniknout dni, který se opakuje znovu a znovu, je vyřešit důmyslnou vraždu. Má to jeden háček – každý den se probudí v těle jiného podezřelého, což mu ale na druhou stranu umožňuje komunikovat se svými bývalými i budoucími já. Stuart Turton si za svůj nový román vysloužil u recenzentů nálepku „ztřeštěný mistr krimi“ i pochvalné ohlasy u čtenářů. Knihu Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové vycházející pod nakladatelskou značkou Vendeta seženete ve všech knihkupectvích Knihy Dobrovský za 357 Kč.

Davide Morosinotto: Parta od Mississippi

Máte rádi příběhy Toma Sawyera a Huckleberryho Finna? Pak vás určitě učaruje nová kniha Parta od Mississippi odehrávající se se v Louisianě na začátku 20. století. Ve spleti vodních kanálů, které tvoří tajemnou krajinu delty Mississippi, žijí čtyři kamarádi. Když se jednou vydají ve vlastnoručně vyrobené kanoi lovit ryby, do cesty jim vstoupí úžasný katalog věcí, ze kterého se dá objednat jakákoliv věc tehdejšího světa. Kamarádi jeden předmět koupí, ale balíček, který poštou dostanou, odstartuje divoký sled nečekaných událostí. Knihu vycházející pod nakladatelskou značkou King Cool seženete ve všech knihkupectvích Knihy Dobrovský za 249 Kč.

Hank Green: Naprosto pozoruhodná věc

Síla sociálních sítí, příběh třiadvacetileté dívky a nevítaná skupina záhadných návštěvníků.  Nový sci-fi román Naprosto pozoruhodná věc od Hanka Greena tematizuje společenský dopad digitálního světa na náš reálný život. Sám autor Hank Green společně se svým bratrem Johnem tvoří youtuberskou dvojici Vlogbrothers, která pravidelně sdílí obsah milionům fanoušků na sociálních sítích. Jeho román o tom, kam může vést jedno zveřejněné video na internetu, nyní vychází i v českém překladu pod nakladatelskou značkou Fobos. Seženete ve všech prodejnách Knihy Dobrovský za 319 Kč.

Scott Reintgen: Nyxia nespoutaná

K českým fanouškům míří druhý díl sci-fi trilogie Nyxia. V pokračování úspěšné ságy se opět setkáváme s Emmettem Atwaterem a jeho posádkou Genesis, která si musí poradit v neznámém a nebezpečném světě. Jejich mise měla být jasně daná: těžit nyxii, nejcennější látku ve vesmíru, která dokáže proměnit váš bídný život v lesk a slávu. Ale Emmett a ostatní si záhy uvědomí, že se ocitli uprostřed bitvy mezi silami Babylonu a Adamitů, jejichž zájmy jsou podstatně odlišné. Podaří se jim uniknout z planety včas, nebo už je pozdě? Nová kniha Nyxia nespoutaná vychází pod nakladatelskou značkou King Cool a seženete ji ve všech prodejnách Knihy Dobrovský za 329 Kč.

Josh Malerman: Bird box

Po úspěchu filmového thrilleru Bird box se Sandrou Bullock v hlavní roli mají nyní fanoušci možnost začíst se i do neméně poutavé knižní předlohy. Příběh nás zavádí do světa, v němž tajemná síla zničila celou populaci. Žije v něm Malorie, která se snaží najít bezpečné útočiště. Na cestě se nesmí rozhlédnout. Jediný pohled by ji mohl stát život. Tam venku totiž žijí prazvláštní tvorové. Kdokoli je zahlédne, zešílí. Ublíží svým blízkým. Ublíží sám sobě. Malorie vzhlíží od volantu, vidí domy s okny zakrytými dekami nebo dřevem. Ruku si klade na břicho, ve kterém roste nový život. Je sama. Její sestra je mrtvá. Její rodiče jsou mrtví. Nemá nikoho. Existuje vůbec útočiště, které hledá? Knižní hit vychází pod nakladatelskou značkou Fobos a seženete ho ve všech prodejnách Knihy Dobrovský za 268 Kč.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *