Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle

Je budoucnost v tekuté stravě? Podívali jsme se na práškovou Manu.

Prosinec 9, 2019

Je budoucnost v tekuté stravě? Podívali jsme se na práškovou Manu.

Nedivíme se, že v dnešní době se lidé snaží urychlit běžné činnosti. Nevyhne se tomu ani proces stravování. Na ten velká část populace nedá dopustit, co když ale zrovna není čas na vaření? Fastfoody či donáška jídla? Ekonomicky to není zrovna výhodné, nemluvě o vlivu na lidské zdraví. Rozhodli jsme se proto otestovat variantu, kterou nabízí Mana. Ta se v současnosti vyrábí ve formě hotového drinku nebo prášku, který se smíchává s vodou. Obě varianty nabízí ve čtyřech příchutích. Podobně jako biblická Mana má toto jídlo obsahovat vše, co lidské tělo potřebuje. V jednom balení je tak kompletní zastoupení všech živin. Jedna porce vyjde průměrně na 40 kč. 

Jedna porce obsahuje 400 kcal energie, tedy 20 % průměrné denní nutriční potřeby dospělého člověka. Je bez přidaných látek a konzervantů, neobsahuje laktózu ani produkty ze zvířat, a je proto vhodná i pro vegany. V jedné porci je obsaženo 20 g bílkovin, 38 vitamínů a minerálů, komplexní sacharidy s celkovým glykemickým indexem GI 29, vláknina a hodnotné tuky, které rychle zasytí a nastartují organismus.

A jaký je můj pohled?

Manu jsem nyní zkoušela poprvé. Do redakce nám přišla ve 4 příchutích. Mana Sunlight se vyznačuje tropickou příchutí, jemně žlutou barvu mu dodává extrakt z kurkumy. Prášková verze dokonce obsahuje i sušenou šťávu z ananasů. Verze Love má jahodovou a malinovou příchuť, k oku lahodící růžové barvě přispívá jako přírodní barvivo lykopen a beta karoten, prášek v tomto případě obsahuje navíc také ručně natrhané, mrazem sušené jahody a maliny. Mana Dream je zase variantou populárního kakaa, skvělou chuť i barvu zde obstarává přidané práškové kakao. Zapomínat nesmíme ani na původní neochucenou Manu Origin s jemnou ovesnou příchutí.

Poprvé jsem sáhla k příchuti Love. Příprava byla opravdu jednoduchá a srozumitelná. 2 odměrky prášku smíchat s 300 ml vody. Půl minuty protřepávat. Samotná chuť byla příjemná a pro zážitek z ní pomohlo i vidět semínka jahod/malin. Člověk ovšem nejí pouze ústy, ale také očima. Proto jsem po prvním vyzkoušení byla dosti rozpačitá. Necítila jsem se poprvé příliš nasyceně. Bylo to něco nového. Následně jsem ovšem týden jsem konzumovala Manu každý den k snídani a musím říct, že po ránu to zasytilo dobře. Bylo to rychlé a nezdržovalo mě to od mých povinností.

Nejvíce jsem si oblíbila příchuť Origin, jelikož si ji můžete sami namíchat, s čím uznáte za vhodné. Jednou jsem si k ní přidala rozmačkanou hrst borůvek, jednou trošku medu. Možností dochucení je nepochybně spousta. Med? Kokos? Ovoce? Skořice? Co vás jen napadne. A proces přípravy to rozhodně nijak zásadně neprodlouží.

Abych nezůstala jen u pochval, příchuť Dream mi přišla ze všem nejslabší. Každý má ale své chutě a vám můžu určitě doporučit, aby jste poprvé vyzkoušeli testovací balíček, který Mana nabízí. Jsou v něm všechny příchutě a vy si tak můžete samy vybrat, která je vaše oblíbená.

Jaké by bylo mé celkové hodnocení po tomto krátkém užívání?

Jsem spokojená. S Manou mi bez problémů vydržel pocit sytosti. Z tohoto hlediska je to určitě super. Samozřejmě ale jak jsem již psala, člověk jí také očima. Po pár dnech mi začal chybět pocit z pestré snídaně. Pokud se ale potřebujete rychle zasytit a zároveň tím získat všechny potřebné živiny, určitě můžeme tento způsob doporučit. Já bych asi nebyla schopná s ní nahradit všechna denní jídla, ale dát si Manu jako rychlou snídani, nebo lehkou večeři – u toho určitě zůstanu!

 

 

 

 

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *