Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle Móda

Nová řada High Beauty od essence přináší odvážnou dekorativní kosmetiku z konopí

Květen 13, 2020

Nová řada High Beauty od essence přináší odvážnou dekorativní kosmetiku z konopí

„Ti, kteří si myslí, že konopí jen povznese duši, teď prožijí skutečný zázrak!“ 

Konopí je některými stále vnímáno velmi kriticky. Jedná se ovšem o magickou složku mnoha kosmetických produktů bez jakéhokoliv opojného účinku. Hlavní prim tu hraje konopný olej, který je známý svými zvláčňujícími a regeneračními vlastnostmi.

Nová limitovaná edice High Beauty od essence bude k dostání od poloviny dubna do konce května a představí produkty s vysoce kvalitním konopným olejem. Konopí pochází ze semene rostliny cannabis sativa, a proto nemá opojný účinek. Všechny produkty edice neobsahují látky, které mohou být považovány za sporné – mikroplasty, silikony, parabeny, minerální oleje a vůně s alergenními složkami ani akrylátové polymery. Celá edice je veganská stejně jako ostatní produkty od essence a díky obsahu vysokého procenta přírodních složek přispívá k udržitelnému pěstování palmového oleje.

Oceňuji odvážný krok této řady a rozhodla jsem se ji také vyzkoušet. Konopná kosmetika je u nás již hojně používána, ovšem vidět podobný motiv na dekorativní kosmetice běžně prodávané v drogerii, je stále velmi neobvyklé. Ihned mě díky tomu zaujala. Jedná se ovšem pouze o zajímavý design, nebo splňuje i užitkovou část?

První produkt z řady, který jsem vyzkoušela, je hydratující podklad na obličej. Ten by měl připravit pokožku pro make-up, udělat ji sjednocenou a svěží. Po nanesení je transparentní. Jeho vůně je poměrně výrazná, ale příjemná. Ovšem dokážu si představit, že pro někoho to může být nežádoucí. Na pleti velmi rychle schne. Na to že se jedná „pouze“ o primer, má velmi silnou barevnou korekci a daří se mu sjednotit pleť. Dovedu si představit jeho použití za horkých letních dnů bez make-upu, kdy si nechcete na obličej dávat příliš tuhou vrstvu. Za mě rozhodně schváleno!

Dalšími z produktů jsou hned dva rozjasňující korektory under eye. Pokud trpíte na kruhy pod očima, tento produkt vám slibuje zachránu. Zde musím na první pohled pochválit balení, jelikož působí v ruce velmi těžce a kvalitně. Osobně mám velmi světlou pleť, sáhla jsem tedy po světlejší variantě. Ta je tónovaná do meruňkové růžové barvy a bohužel mi díky tomu příliš nesedla. Zkusila jsem ovšem trochu narušit její původní využití a nanesla jsem ji přímo na víčko místo báze pod oční stíny. Zde vypadá velmi příjemně, stíny s ním také poměrně dobře reagují. Takže pro něj najdu trochu netypické využití. Pleť je ovšem po jeho nanesení v oblasti pod okem opravdu velmi příjemně rozzářena a věřím, že pokud máte růžovější pleť, bude pro vás velmi příjemným zpestřením.

Posledním produktem, který prošel mým testem, je pečující balzám na rty. „Měkká růžová textura balzámu se do rtů doslova vpíjí a zanechá je jemné a vláčné. Pro přirozený vzhled!“ Balzám má opravdu velmi jemnou růžovou barvu. Rty zanechává lesklé a vlhké. Jeho chuť není nepříjemná, ovšem není ani nijak dochucovaná jako u jiných balzámů. Vyvolává efekt lesku na rty. Co bych ovšem označila jako mínus je balení. Osobně nejsem fanouškem tohoto typu balení přípravků na rty. Designově působí velmi hezky, ovšem z mého pohledu je nepraktický. Věřím, že na to si ale udělá každý svůj názor.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *