Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba Párty

Fun Lovin’ Criminals se hlásí s první ochutnávkou nového alba. V březnu jej představí v Praze

Listopad 27, 2018

Fun Lovin’ Criminals se hlásí s první ochutnávkou nového alba. V březnu jej představí v Praze

Fun Lovin’ Criminals po dlouhých osmi letech chystají na začátek příštího roku nové album. Už nyní na očekávanou novinku lákají prvním singlem s názvem Daylight. Album pojmenované Another Mimosa vyjde 18. ledna příštího roku, tedy na den přesně 20 let po vydání jejich kultovní nahrávky Mimosa. Poslední lednový den pak kapela, která míchá jedinečný koktejl funku, blues a rock’n’rollu s příměsí soulu, jazzu, latiny i hip-hopu, vyrazí na velké evropské turné. V jejich kalendáři nechybí ani Praha, 13. března se zastaví ve Foru Karlín. Věrní čeští fanoušci Fun Lovin’ Criminals se tak budou moci po delším čase setkat se skvělou kapelou a vychutnat si atmosféru a prvotřídní zvuk, které nabízí vyhlášený karlínský koncertní prostor. Vstupenky za výhodnou předvánoční cenu od 740 Kč budou k dispozici do 15. prosince, pak se ceny zvýší.

Singl Daylight přináší vlastní verzi slavné písně tandemu Bobby Womack / Georgie Fame. Album přinese reflexi hudebních vlivů, které na členy Fun Lovin’ Criminals zapůsobily v posledních dvou dekádách. „Another Mimosa je pokračováním dlouhé tradice, v níž vzdáváme s FLC hold těm skvělým skladatelům, kteří dali naší muzice základ,“ poznamenává frontman Fun Lovin’ Criminals Huey Morgan a dodává: „Pokorně přinášíme našim fanouškům koktejl, namíchaný z námi milovaného hip hopu, soulu rocku i jazzu.”Dodejme, že pro Fun Lovin’ Criminals, kteří u nás mají širokou fanouškovskou základnu, je typický i humor a nadhled, se kterým glosovali svět gangsta partiček i život nejen v ulicích New Yorku. Proto našli také společný jazyk s režisérem Quentinem Tarantinem, který je považuje za jednu ze svých nejoblíbenějších kapel. Samply z jeho filmů Reservoir Dogs a Pulp Fiction kapela skvěle začlenila do svého největšího hitu Scooby Snacks.

Fun Lovin’ Criminals se dali v New Yorku dohromady v roce 1993, klíčové bylo setkání kytaristy a zpěváka Hueye Morgana, basisty a klávesáka Briana „Fast“ Leisera a bubeníka Stevea Borgoviniho. První album Come Find Yourself vyšlo na značce Chrysalis v létě roku 1996 a zabodovalo zejména ve Velké Británii. Jejich největší hit Scooby Snacks sehrál klíčovou roli ve filmech Quentina Tarantina. V roce 1998 vydávají u labelu Virgin Records album 100% Colombian, jemuž vévodil hit Koream Bodega. V roce 1999 zaznamenali famózní úspěch na legendárním festivalu v Glastonbury, kde odehráli skvělý set na ústřední Pyramida Stage. Téhož roku odchází zakládající člen Steve Borgovini a po třech letech spolupráce s Maxwellem „Mackie“ Jaysonem jej na bubenické židli natrvalo vystřídal leicesterský rodák Mark Reid aka Frank Benbini. Vydávají další studiová alba Loco (2001), Welcome to Poppy’s (2003), Livin‘ in the City (2005) a Classic Fantastic (2010). Úspěšně koncertují a  na leden 2019 oznamují vydání alba Another Mimosa, které bude upomínat fanoušky na album Mimosa z roku 1999, oblíbenou kompilaci s povedenými předělávkami starších písní.

Živé koncerty tohoto amerického tria s evropským smyslem pro humor a nadhledem jsou stále fascinující energií a nasazením, jaké málokdy najdeme u podstatně mladších muzikantů. Potvrdí se to jistě i 13. března příštího roku ve Fóru Karlín.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *