Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

Festival 4+4 dny v pohybu přichází letos s heslem Nikdo nemá nic

Červenec 24, 2019

Festival 4+4 dny v pohybu přichází letos s heslem Nikdo nemá nic

Desfourský palác na Florenci se opět stane centrem festivalu 4+4 dny v pohybu. Ten proběhne od 4. do 12. října 2019 v Praze. Návštěvníci se mohou těšit na aktuální, provokativní a novátorské divadelní a taneční projekty z Belgie, Egyptu, Finska, Francie, Íránu, Izraele, Jihoafrické republiky či USA, které budou uvedeny v divadlech Archa, Ponec a Centru současného umění DOX.

Jejím kurátorem je český výtvarný umělec, publicista a pedagog Milan Mikuláštík, který představí 60 umělců především ze Slovenska. Kompletní program festivalu bude zveřejněn v září 2019.

Název výstavní části Nikdo nemá nic je odpovědí na společenské, environmentální a ekonomické změny, které prožíváme a na které bychom měli reagovat. Místa činu v Desfourském paláci představí také instalace zahraničních umělců oceněných na letošním Biennale v Québecu, celkem čtyři české divadelní premiéry od Wariot Ideal, Spitfire Company, Terezy Hradílkové a Viktora Černického. Nebude chybět ani symposium zaměřené na aktuální problematiku vodních zdrojů a řada doprovodných akcí,“ dodává organizátorka festivalu Denisa Václavová.

Letošní zahraniční divadelní program mapuje tvorbu mimoevropských scénických umělců.

„Vybrali jsme několik originálních, špičkových performerů a tanečníků, kteří svou radikální a kritickou tvorbou boří zažité stereotypy. Většina z nich představí svou práci českému publiku úplně poprvé,“ říká dramaturg divadelního programu Pavel Štorek.

Více informací o programu můžete najít na  www.ctyridny.cz.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *