Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

Co si koupit z peněz od Ježíška? Co třeba knihu? Stranger Things: Temný experiment

Leden 6, 2020

Co si koupit z peněz od Ježíška? Co třeba knihu? Stranger Things: Temný experiment

„Osmička se nevzbudila, ani když vystoupil z auta a přešel k jejím dveřím. Pomalu je otevřel a holčičku přidržel, aby nevypadla na parkoviště. Pro jistotu jí dal na cestu sedativa. Byla příliš cenným majetkem, než aby ji svěřil někomu jinému. Schopnosti ostatních subjektů byly dosud… neuspokojivé.“

Jste fanoušci seriálu Stranger Things? Tak to by vás mohla zaujmout kniha Stranget Things – Temný experiment. 

Děj knihy začíná v roce 1969. Hlavní postavou je Terry Ives, žijící v době války ve Vietnamu a ohnivých protestů. Svět se mění a ona to již nechce pozorovat jen z povzdálí. Proto se přihlásí jako testovací subjekt do tajného vládního experimentu s označením MKULTRA, který probíhá v malém městečku Hawkins. Neoznačené dodávky, vzdálená laboratoř někde hluboko v lese a látky měnící lidskou mysl.

Za stěnami Hawkinsonovy laboratoře se skrývá větší tajemství, než si Terry vůbec dokáže představit. Aby ho dokázala odhalit, bude potřebovat pomoc svých spolupracovníků, včetně jednoho tak tajemného, že nikdo ani netuší o jeho existenci – mladá dívka s nadpřirozenými vlastnostmi a číslem místo jména: 008.

Knihu bych osobně doporučila mladým dospělým, kteří mají rádi tajemné příběhy se sympatickými postavami. Kniha se velmi dobře čte, ovšem samotná slovní zásoba a hra se slovy není nijak závratná. Je tedy vhodnější pro mladšího čtenáře, než pro ostříleného čitatele. Ovšem nemůžu knize upřít, že vtáhne do děje pomocí řady detailů. Postavy zde řeší Woodstock, obavy z vražd způsobené Charlesem Mensonem, prvního člověka na měsíci nebo válku ve Vietnamu. Přes to, že tyto aspekty nejsou pro děj v laboratoři podstatné, autorka jim věnuje pozornost. Líbí se mi také to, že i pokud jste neviděli seriál, nebrání vám to v přečtení této knihy. Vyvrcholení knihy nebudu prozrazovat, ale určitě stojí za to si ji přečíst.

Knihy Dobrovský


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *