Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba

Společně se singlem vydávají The Envlps své první oficiální video Catwalk

Listopad 6, 2018

Společně se singlem vydávají The Envlps své první oficiální video Catwalk

Hudební skupina The Envlps vydává svůj první oficiální videoklip Catwalk, na kterém spolupracovali s filmařem Tomášem Moravcem.

Kapela o sobě uvádí, že je darkwave trio, které se neutápí ve tmě a raději balancuje na slunečním terminátoru. Mají za sebou již řadu významných působení, například vystoupili pod označením „Objev“ na festivalu united Islands of Prague, nebo se objevili na Zlín Design Week.

Catwalk kombinuje potemělé a zářivé vizuály, podkresluje motivy skladby a odkrývá myšlenkový proces stojící za tvorbou videa. Pracovali na něm Tomáš Moravec, Jakub Tranta Seif Gouta a Sophie Eberhardt. V hlavní roli Isis.

Uvádíme část rozhovoru s The Envlps pro Sancturary, Za The Envlps odpovídá Jakub Tranta.

Můžete se našim čtenářům představit? Jak byste popsali muziku, kterou hrajete a sebe samé jako jedntlivce?

Hrajme ve třech. Potkali jsme se v Praze. Dohromady nás svedl tento projekt. Předtím jsme se neznali. Většinou odpovídám, žže jsme synthpop/darkwave kapela. Poslední dobou se více přikláním k označení “indie pop” – protožže to chápu jako širší a neurčitější pojem. Přestožže máme spoustu kořenů v hudbě kapel, které jsou podle Wikipedie pro darkwave zásadní, přijde nám, žže jsme oproti řadě darkwave kapel moc civilní. Napadlo nás, žže tou nálepkou darkwave pak můžeme nechtěně oklamávat. Pravdou je, žže nemáme ponětí, v jakých žžánrech se pohybujeme. Navíc vlivů a inspirací je tolik a pořád se mění. Jednotícím prvkem je pak hlavně náš subjektivní vkus.

Prý sebou na koncerty dokonce vozíte vlastní světla? Nejspíš jsou tedy specifická a netradiční. Jak tedy vypadá váš koncert?

Před rokem, na náš snad teprve třetí koncert, jsme byli pozváni zahrát na jednu gotickou párty. Ani jsme nevěděli, co od toho čekat. Na místě vidíme, žže všechny ostatní vystupující kapely si přivezly svoje osvětlení a nejrůznější rekvizity. Prostě show. Zatím my tam stojíme na pódiu přesvícení místní jakousi pokojovou lampou. Ty sny, kdy člověk přednáší pro sál plný lidí a všimne si, žže je jen ve spodním prádle… Tohle na nás působilo podobně. Svižžně nám došlo, žže tohle je další oblast, na které budeme muset zapracovat. V dalších dnech jsem se naučil, jak programovat světla. Teď to zatracené osvícení občas sklízí víc úspěchu nežž naše hudba. Světla jsou to úplně obyčejná. Spíš jde o to, co s nimi děláme – místo na sebe je míříme do publika. V kombinaci s tím, jak jsou jsou synchronizované s hudbou, vzniká pod pódiem kouřem naplněná pohlcující atmosféra. Místo nabubřelé světelné show na pódiu, nám jde spíše o souznění v celém sále.

Máte zbrusu nový singl „Catwalk“. Máme ho brát jako předkrm k něčemu většímu? Bude k mání i na nějakém fyzickém nosiči, nebo pouze digitálně?

Předkrm k dalším singlům! A častěji vydávaným. Eventuálně to pak vše skončí na “kompilačním” albu. Když budeme chtít udělat něco víc konceptuálního, bude to v rozsahu EP. Přímo s dlouhou deskou ale nekalkulujeme. Je to mrtvý formát. Vypálit tucet skladeb naráz a pak na několik let zmizet? Jak je to kompatibilní s naší dobou? 3 z 4 Fyzický nosič jsem neměl v ruce aspoň tak deset let. Možná někdy něco plácneme na kazetu. Nevím. Lidí o tyto zbytečné suvenýry mají občas zájem. Máme ale skvělá trika, která nevypadají jako trika kapely. Díky tomu lidem dokonce i sluší. Byť je to za cenu, že jejich styl není pro každého. Teď možná trochu odbočuji, přijde mi ale lepší než nabízet kvalitní merch než hudební nosič, který si člověk stejně nemá na čem přehrát.

Ke jmenovanému tracku vzniklo i vaše první oficiální video. Jak jste s ním spokojeni? Má poměrně vtipnou a originální pointu. Jaký je váš vztah ke kočkám?

Kočky vládnou internetu. A to nejhezčí kočičí video na internetu je teď naše!

Autor: Eliška Filípková


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *