Peter Lipa představuje novinku Muž a žena. Text napsal Ľubomír Feldek a videoklip vytvořila umělá inteligence
Zpěvák, skladatel a nejznámější slovenský jazzman Peter Lipa přichází s novou písní Muž a žena. Hudbu k písni složil na text Ľubomíra Feldeka a výsledkem je hravá, humorná a jemně ironická skladba, která popisuje, co se děje mezi mužem a ženou.
Píseň s typickým nadhledem a hudební elegancí Petra Lipy zachycuje přitažlivost i rozdílnost dvou světů, které se navzájem doplňují. Text Ľubomíra Feldeka si pohrává s obrazy růže, slavíka či houslí se smyčcem a vtipně připomíná, že i když soužití není vždy jednoduché, právě ve dvojici se život žije snáz.
K nové skladbě vznikl také vizuálně působivý videoklip. O námět, režii a produkci se postaral Roman Akáč, který využil nástroje umělé inteligence Openart a Kling 2.1. Jde tak o druhý videoklip z dílny Romana Akáča, který připravil pro Petra Lipu. Nedávno měl premiéru jeho video k známému slovenskému evergreenu 4 kone v NOLA.
Na hudební produkci se podílel Martin Gašpar, který nahrál všechny nástroje. Saxofon do skladby doplnil Michal Žáček a o finální zvuk se postarali ve studiu Highfive Mastering. Grafický ecover pro Petra Lipu vytvořil jeho nejmladší syn.
Hudební novinka Muž a žena vychází spolu s videoklipem na YouTube a je dostupná na všech streamovacích platformách.


