Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba

Palestinská rebelka Sama‘ Abdulhadi míří poprvé do Česka

7 února, 2023

Palestinská rebelka Sama‘ Abdulhadi míří poprvé do Česka

 

Sama‘ Abdulhadi je rebelka s příčinou. Po studiích na SAI Institute v Londýně se vrátila, založila umělecký kolektiv Union a začala pořádat parties po celém arabském světě. Její tvorba elektrizující a katarzní, zároveň pro mnohé představuje víc než jen hudbu – hrdá a aktivistická Sama‘ Abdulhadi je považovaná za symbol svobody a odporu.

 

 

Mezinárodní uznání si získala mixem arabské hudby s technem a prohlášením: „Přestaňte mě vnímat jako Palestinku a holku, respektujte mě jako umělkyni“, shrnuje Český rozhlas. Její strhující set v Boiler Roomu má víc jak deset miliónů zhlédnutí a patří tak mezi nejsledovanější vystoupení kanálu. V roce 2020 si získala pozornost z kontroverznějších důvodů, a to když byla zatčena během livestreamu Beatportu na posvátném místě poblíž Jericha.

 

 

Její produkce zprostředkovává energii arabských technoparties, lidí žijících okamžikem. „V arabském světě to tak bylo vždy. Nevíš, co bude zítra, takže z davu cítíš opravdu intenzivní energii. Miluju, jak nás hudba dokáže odpojit od reality. Dokáže vytvořit utopickou bublinu a přenést nás do jiného světa,” dodává DJka a producentka, která se na začátku roku 2023 chystá vydat debutové EP.

Se záměrem představit tvorbu za hranicemi Západního břehu Jordánska využívá svého vlivu. Když vystupuje, na krku se jí houpe kroužek vytažený z granátu izraelské výroby.

V české premiéře v Roxy představí Sama’ Abdulhadi úderný, otřásající set v pátek 7/4.

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *