Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle Reporty Umění

Open House Praha letos opět nabídne skvosty české architektury, na své si přijdou dospělí i děti

2 května, 2019

Open House Praha letos opět nabídne skvosty české architektury, na své si přijdou dospělí i děti

V měsíci lásky, květnu, můžete své city vyjádřit svým blízkým i svému hlavnímu městu. Poctít návštěvou ho můžete kdykoliv, nejvíce to doporučujeme o víkendu 18.-19.května, kdy se uskuteční pátý ročník akce Open House Praha. V rámci programu můžete navštívit běžné nepřístupná místa pro veřejnost. Nahlédněte do trosek historických pražských domů, reprezentativních budov či nejmodernějších staveb nového tisíciletí. Na seznamu je zhruba 80 objektů, které čekají právě na vás. Vybrali jsme pro vás pár z nich, více najdete na webu celé akce. 

Akciové parní mlýny – Ortenovo náměstí

Původní mlýny na mletí obilí ze 20.století, které prošly rekonstrukcí a dnes slouží jako sídla firem HBO a Etnetera.

 

 

Amazon court – Karlínské náměstí

Ocenění Budova budoucnosti 2008 (využívá velmi moderní energetické technologie), pojmenována podle americké řeky Amazonky.

 

Desfourský palác – Florenc

Historická památka, která chátrá, přijďte se podívat na zbytky zachovalých interiérů, dokud je ještě na co se dívat.

 

Disk – divadelní scéna DAMU – Staroměstská

Stavba od autora ještědské věže Karla Hubáčka. Komentovanou prohlídku zajistí studenti DAMU a zaměstnanci školy včetně paní děkanky.

 

Dům U Kamenného zvonu – Staroměstské náměstí

Nádherný historický dům v gotickém stylu, který bude výjimečně zpřístupněn se vstupem do sklepních prostor z románské doby, které byly nově zrekonstruovány. V tomto domě se údajně narodil Karel IV.

 

Greenline – Kačerov

Zaoblená budova plná kanceláří získala ocenění Zasedačka 2017, myslím že právem. Sídlo je plné kanceláří a prohlídka v rámci Open House bude zpřístupněna v 5.patře, jejíž prostory využívá firma SCS Software (kromě zhlédnutí officu bude možné vyzkoušet si herní simulátory společnosti, která vyvíjí PC hry).

 

Historický parník Vyšehrad – nábřeží řeky Vltavy

Kolesový parník z roku 1938, který původně sloužil k říční dopravě, poté byl předělán na parník restaurační a nyní je opět k vidění v původním stavu. Těšit se můžete na prohlídku parní strojovny a kormidelny.

 

Pokud vás budovy a objekty zaujaly, můžete se podívat na celý program zde. K vidění toho bude opravdu hodně, od průmyslových, přes administrativní a reprezentační domy, historické budovy a lodě, výhledy z věží. Na seznamu je taky největší stadion světa Strahov a nebo dům na vodě Port X. Některé objekty jsou přístupné volně bez průvodce, jiné nabízejí komentovanou prohlídku. Pokud nechcete, aby vám něco z toho uniklo, doporučujeme vyrazit hned ráno, protože kapacita prohlídek je často omezená počtem návštěvníků a rezervace předem není možná. Vstupy jsou zdarma. Již nyní si můžete objednat papírového nebo elektronického průvodce, který vám usnadní organizaci a výběr.  Užijte si návštěvu zajímavých míst v našem překrásném hlavním městě, bude na co se dívat. 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *