Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Tech

Kombinace auta a letadla? To je AeroMobil slovenské výroby!

3 listopadu, 2014

Kombinace auta a letadla? To je AeroMobil slovenské výroby!

Henry Ford v roce 1940 prohlásil že kombinace letadla a auta se blíží. Můžete se tomu smát, ale přijde. Jak to vypadá, tenhle automobilový průkopník a tak trochu vizionář měl pravdu, protože již brzy bude přesně takový stroj k dostání na trhu, a to díky slovenské společnosti AeroMobil. Zakladatelé Stefan Klein a Juraj Vaculík na tomto malém technickém zázraku usilovně pracovali dlouhých 25 let a v těchto dnech výsledky svého snažení představují.

Stroj kombinující možnosti a výhody auta a letadla, AeroMobil verze 3.0, je hotov. Sny výrobců o létajícím autě se ale splnily a možná se brzy splní i ty vaše, i když cena téhle „vecičky“ by se měla pohybovat na úrovni cen luxusních sportovních vozů. AeroMobil, který měří zhruba 6 metrů a se sklopenými křídly by mělo být možné se s ním normálně pohybovat po vozovce (a tankovat na jakékoli pumpě), bude zejména zezačátku určen pro Čínu, Afriku či Blízký východ. Tedy pro země, které zatím nemají příliš rozvinutou dopravní infrastrukturu, jak prohlásil Juraj Vaculík.

V AeroMobilu 3.0 je prostor pro dva dospělé, přičemž stroj váží asi 450 kilogramů. Vzhledem k tomu tak může být pojímán jako malé sportovní letadlo. Rozpětí křídel čítá 8,2 metru a určitě vás také zajímá rychlost, které může vůz dosáhnout. Při vzletové jízdě dosahuje rychlosti až 130 kilometrů za hodinu.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *