Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Soutěže Umění

Knihy Dobrovský vyhlašují povídkovou soutěž

21 prosince, 2021

Knihy Dobrovský vyhlašují povídkovou soutěž

Patříte k těm, kteří hýří nápady a mají blízko k tužce a papíru? Sníte o tom, že jednoho dne přijdete do knihkupectví a najdete v něm knihu, v níž bude povídka z vašeho pera? Dost bylo snění, Knihy Dobrovský umí sny přeměnit v realitu. Vyhlašují totiž v pořadí již třetí povídkovou soutěž, tentokrát s hororovou tématikou. Dvacet vybraných soutěžních povídek bude následně vydáno v povídkové sbírce, která bude dostupná na pultech Knih Dobrovský!

Co nesmí v povídce chybět, a jaké podmínky je třeba splnit?

Letošní ročník povídkové soutěže se zaměřuje na příběhy, při kterých tuhne krev v žilách. V povídce musí být zmíněno alespoň jedno z následujících témat: šestý smysl, kulty a rituály nebo krvavá lázeň. Dále se fantazii meze nekladou a vášniví pisatelé mohou přijít s jakýmkoli děsivým příběhem.

Do soutěže se může zapojit každý autor starší 15 let. Rozsah povídky je určen od 15 000 do 25 000 znaků (včetně mezer) a všechny povídky musí být v českém jazyce. Každý autor může zaslat pouze jeden text, který ještě nikdy nebyl publikován v online ani tištěné podobě. Povídky lze posílat od 1.12.2021 do 15.1.2022. Své hotové dílo odevzdáte přes online formulář, který naleznete zde ZDE. Pak už stačí je vydržet do konce dubna, kdy budou vítězné povídky vyhlášeny.

Co se dá získat?

Vášniví pisatelé jistě ocení, že si svou povídku budou moci přečíst v opravdové knize, jejíž výtisk získají rovnou desetkrát. Vítězné povídky však budou také publikovány na e-shopu Knihy Dobrovský, prostřednictvím kterého budou moci autoři vítězných povídek rovnou obohatit své knihovny o další knížky v hodnotě 3 000 Kč. Vítězné povídky totiž získají darem od Knih Dobrovský poukaz na nákup právě v této hodnotě. 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *