Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Reporty

Vizovické Trnkobraní a slíbený fotoreport!

Srpen 25, 2018

Vizovické Trnkobraní a slíbený fotoreport!

Vizovické trnkobraní je úspěšně za námi, což znamená slíbený fotoreport a nějaké naše postřehy z festivalu.

Začnu tím, že festival určitě byl povedený. Lidé se bavili, počasí vyšlo dobré a interpreti byli v plné síle. Našlo se ale i pár věcí, které bychom organizátorům vytknuli.

Celý festival je umístěn poblíž Vizovic v areálu likérky Rudolf Jelínek. Místo se pro podobné akce bezesporu hodí. Poměrně dost místa, v okolí dostatek pouze zatravněných ploch – takže parkoviště, místa pro stany. Ideální místo pro konání festivalu. Možná bychom ale doporučili organizátorům si uvědomit, jaká je kapacita areálu. Protože při obsazení pouze jedné stage, kdy se tam nahrnuli všichni diváci – nebylo to příjemné. Samozřejmě u druhé stage byl vždy touto dobou klid, jelikož byla prázdná. Jiné z velkých festivalů řeší problém tohoto typu tak, že program se odehrává vždy současně na obou místech, právě aby se účastníci tak nějak rozprostřeli. Zase tady měli návštěvníci možnost vidět opravdu všechny kapely. Pokud to ale děláte takhle, bylo by fajn mezi vystoupeními udělat alespoň 15 minut prodlevu – protože než se ten dav přesunul z jednoho místa na druhé, tak koncert byl v plném proudu. Hlavně ve chvíli, kdy cesta mezi stagemi vede po úzkých schodech a tedy než se jimi procpe 15 000 lidí, tak to chvíli trvá.

Nu, ale nyní už k tomu pozitivnímu. Program byl opravdu našlapaný a užili jsme si každý jeho kousek. 2 hudební stage, dětský koutek, ale taky divadelní scéna například s populárními komiky. Opravdu tohle bylo velmi příjemně vymyšleno.

Nebudeme dále zdržovat a přejdeme k fotoreportu.

Prvními koncerty byli kapela Levitate a Desmod, kteří odstartovali program na obou stagích.

Poté přišla s tvrdší hudbou Tanja se svou kapelou. Zpěvačka má dokonce na svém kontě 2x umístění se na třetím místě v anketě Zlatý slavík.

Kapela Wohnout objíždí spoustu festivalů a ani zde nechyběla.

Pekař

Divokej Bill

Visací zámek

Mandrage

Gazdina roba

Až do rána ještě pro diváky hrál DJ Marek Toman.

Sobota začínala již v 11 hodin a to skupinou, která zvítězila v soutěži kapel Šamat.

Následovala kapela Arakain a Lucie Bílá.

Doktor P.P.

Následující bod programu se netýkal hudby. Proběhla již tradiční soutěž v pojídaní švestkových knedlíků. Největší počet jich do sebe dostal Radim Dvořáček z Ostravy, celých 202 kusů. Rekordmanem této soutěže je stále ale Američan Patrick Bertoletti, který snědl v roce 2008 celých 233 knedlíků.

Street 69

Argema

Poletíme?

Ewa Farna

Jarek Nohavica, skvělý vrchol celého festivalu. Nezklamal jako vždy a fanoušci ho milovali.

Mig 21

Během festivalu ještě vystoupili Portless, Mirai, Fleret a Zuzana Šuláková, Jelen a na konec Kosovci.

Festivalový program byl skvělý. Kapely byly plné energie, diváci také. Organizace festivalu ale mohla určitě probíhat lépe. Rozložit diváky na více míst, hlídat lépe noční klid, dát hlídačům informaci o tom, že fotografové mohou fotit. A festival taky trochu zaspal z hlediska plastových kelímků. Většina festivalů již funguje na zálohovaných kelímcích, které se poté nikde neválí, nikdo s nimi neháže, nemusíte se přes ně brodit. Tak snad se festival do příštího roku poučí. 

Doufáme, že jste si festival užili, nebo alespoň jeho dokumentaci, přeji vám hezký zbytek léta.

Více fotografií kdy prohlédnutí zde: http://eliskafilipkova.wixsite.com/portfolio/vizovicke-trnkobrani

Vizovické Trnkobraní: http://www.vizovicketrnkobrani.cz/

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *