Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Párty

Vizovické trnkobraní mile překvapilo, jaké byly novinky?

Srpen 28, 2019

Vizovické trnkobraní mile překvapilo, jaké byly novinky?

Letos jsme se podruhé zúčastnili s naší redakcí Vizovického trnkobraní. To nemůže znamenat nic jiného, než slíbený fotoreport a naše postřehy z festivalu.

V loňském článku, můžete najít náš pohled na minulý ročník. Článek o loňském ročníku. Co se změnilo?

Festival se stejně jako loni povedl. Lidé si to nepochybně užili a interpreti do toho dali vše. Vzniklo jen jedno spoždění kapely a to z důvodu zácpy na silnicích – což se dá pochopit, jelikož se stejný víkend konala v nedalekém Zlíně další velká akce. Oceňuji ale schopnost organizátorů, kteří na pódium poslali komika, aby lidi mezitím zabavil. Nevzniklo díky tomu nepříjemné prázdné čekání. Na nejmenovaném festivalu jsme jednou čekali kolem hodiny na Rytmuse, také z důvodu dopravy, ale festival bohužel nenašel žádné náhradní vystoupení. 

V loňském roce jsem festivalu vytýkala velmi neprakticky vyřešené přechody mezi stagemi. Byly zde pouze dva tenké průchody, kde vznikaly velmi dlouhé a nepříjemné tlačenice. To organizátoři částečně vyřešili pomocí přidání alternativního průchodu z druhé strany, kde se zároveň nacházely další stánky a zábava pro děti i dospělé. Tento krok určitě hodnotím velkým palcem nahoru. Bohužel, vetšina lidí se stejně dále soukala těmi tenkými průchody. To už ale organizátoři neovlivní.

Co ale bohužel musím vytknout, stejně jako loni, je uspořádání programu. Festival je nastaven tak, že se představení střídají, aby divák měl pocit, že může stihnout vše. Ale to rozhodně nemůže. Protože přesně v konec jednoho koncertu, začíná ten další. A ve chvíli, kdy se všichni začnou přesunovat na druhou stage, se vytvoří takový nátlak, že tahle krátká cesta zabere půl koncertu a spoustu nervů. Navrhuji tedy opět, pokud chcete stavět na tomto typu programu, udělejte mezi vystoupeními alespoň 15 minut prodlevu. Ano, možná přijede o pár kapel méně. Ale fanoušci se alespoň nebudou muset žďuchat na úzkých schodech, protože nestíhají.

Další velká výtka je fakt, že festival ještě nezavedl vratné kelímky. Za nás je to obrovské plus jiných festivalů. Není všude nepořádek, není tolik zbytečných plastů a lidé nemají tendenci hodit kelímkem s pivem za 50 kč do davu. Pokud už se někde nějaký válí, vždy se najde někdo, kdo si jej vezme, aby za něj mohl dostat zálohu. Takže prosím, Vizovice, tohle je jednoduchý krok, který přinese velkou spoustu plusových bodů v mnoha ohledech. Navíc je to pro spoustu lidí pěkný suvenýr!

To pozitivní zůstává stejně jako loni. S výběrem kapel to Vizovice opravdu umí. Každý si najde něco svého. 2 hudební stage, dětský koutek a divadelní scéna s populárními komiky. A samozřejmě každoroční soutěž v pojídání švestkových knedlíků. Letošní vítězství obhájil již loňský mistr, číslo 5, Radim Dvořáček. 

Nyní již k slíbenému fotoreportu.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *