Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle

Knižní inspirace na vánoční tipy z dílny Knihy Dobrovský

Listopad 8, 2020

Knižní inspirace na vánoční tipy z dílny Knihy Dobrovský

Podzimní listí nám pomalu opadává, a tak je nejvyšší čas myslet na koupi vánočních dárků. Přemýšlíte, co darovat, ale chybí vám inspirace? Kniha je skvělým dárkem pro každou příležitost, tak si prohlédněte naše knižní tipy a nadělte svým blízkým pod stromeček nejen dárek, ale i hodnotu. Vybrali jsme pro vás nejzajímavější tituly napříč žánry, ze kterých si jistě vybere každý.

Wendy Webb: Dcery jezera

Hlavní hrdince Kate Grangerové troskotá manželství, proto se rozhodne odjet do domu svých rodičů sídlící na břehu Hořejšího jezera, kde má v plánu dát se dohromady. Krátce nato však v místních mělčinách objeví tělo zavražděné ženy. V záhybech podivně staromódních šatů objeví Kate zabalené nemluvně. Je stejně chladné a pokojné jako jeho matka. Totožnost ženy nikdo nezná, tedy kromě Kate. Ženu už totiž spatřila ve svých snech. O sto let dříve skončil jeden milostný příběh tragédií, kterou se nikdy nepodařilo objasnit. Nadešel čas, aby jezero odhalilo svá tajemství. Jak jednotlivé záhady postupně vyplouvají na povrch, Kate se naopak noří stále hlouběji do víru děsivé legendy, která se šeptem předává z generace na generaci. Dokáže Kate objasnit a napravit všechna hrozivá pochybení, ke kterým došlo v dávné minulosti? Kniha americké autorky Wendy Webb vychází pod nakladatelskou značkou Vendeta. K dostání na e-shopu Knihy Dobrovský za 399 Kč.

Dacre Stoker, J.D. Barker: Dracul

Píše se rok 1868 a jednadvacetiletý Bram Stoker se zabarikáduje v místnosti ve věži opuštěného kláštera. Je vyzbrojený zrcátky, krucifixy, svěcenou vodou, košíkem bílých růží a revolverem. Vroucně se modlí, aby přežil tuto noc. Času není nazbyt a on narychlo sepisuje znepokojivé události, které ho sem přivedly. Vypráví děsivý příběh o dětství v Dublinu, častých nemocech, záhadné chůvě, o lidech, kteří údajně zemřeli, a přesto žijí, o pověrách, z nichž se náhle stala realita. Neboť za zamčenými dveřmi čeká nelidská noční můra, s níž, jak doufal, skoncoval před lety. Po téměř sto padesáti letech od vydání Draculy se Dacre Stoker, praprasynovec Brama Stokera, vrací k původním deníkovým záznamům svého slavného předka. Na základě dokumentů z autorovy pozůstalosti vytvořili spolu s americkým spisovatelem J. D. Barkerem (autor románů Čtvrtá opice nebo Pátá oběť) mrazivý příběh, který čtenářům odhalí prapůvod samotného hraběte Draculy. Kniha vychází pod nakladatelskou značkou Fobos a bude k dostání na e-shopu Knihy Dobrovský za 399 Kč.

Marc Elsberg: Chamtivost

Marc Elsberg se dostal do povědomí čtenářů svým mistrovským apokalyptickým thrillerem Blackout s až děsivě realistickým scénářem. Autor umně kombinuje literaturu faktu s žánrovými prvky thrilleru a vytváří zcela realistický scénář toho, co by nás kdykoliv mohlo potkat. V knize Chamtivost lidé protestují proti úsporným balíčkům, masové nezaměstnanosti a hladu – následkům nové ekonomické krize. Dochází k eskalaci vnitrostátních i mezinárodních konfliktů. Ze situace těží jen hrstka nejbohatších. Řešení má přinést mimořádný summit v Berlíně. Proslulý nositel Nobelovy ceny Herbert Thompson se na něm chystá pronést řeč, která by mohla změnit svět: údajně totiž objevil vzorec, který zaručí blahobyt pro všechny. K tomu ale nedojde. Thompson a jeho asistent umírají při autonehodě – ta má ale svědka, který se rychle stává součástí nebezpečné hry. Napínavý příběh vychází pod nakladatelskou značkou Vendeta a je k dostání na e-shopu Knihy Dobrovský za 399 Kč.

Paulina Świst: Kolotoč  

Ať už jste fanoušky romance, erotiky či rafinovaného napětí, tak jste na správném místě. Kniha Kolotoč v sobě ukrývá přátelství s výhodami, nebezpečné intriky i nečekané zvraty. Dva mladí advokáti – Piotr a Olka – se přátelí už od dob společného studia. Oba mají naprosto nevydařená manželství: Olčin manžel propadl hazardu, Piotrova manželka se léčí po nervovém zhroucení. Mezi Olkou a Piotrem přeskočí jiskra a začíná románek, který jejich už tak dost složitou situaci zkomplikuje ještě víc. Ovšem ani jeden z nich není bez poskvrny. Olka má problém s návykovými látkami a Piotr zase velice snadno podléhá půvabu děvčat. Oba však spojuje nejen citové pouto, ale také chuť vydělat pořádný balík. Využijí své právnické znalosti a styky ve zločineckém podsvětí a roztočí kolotočový podvod s DPH. Všechno jde jako po másle – ale jen do určitého okamžiku. Jsou odhaleni – Olku zavřeli a Piotr se skrývá ve Slezsku. Sny o bohatství se rozplynuly. Nebo snad ne? Kolotoč vychází pod nakladatelskou značkou Red a je k dostání v Knihy Dobrovský za 349 Kč.

Lasse Holm: Vikingové (Smrt synů)

Smrt synů vychází ze skutečných událostí a je třetím samostatným svazkem úspěšné detektivní trilogie Lasseho Holma o vikinzích. Nacházíme se na jaře roku 873. Rolf a Lodbrokovi synové slouží v konstantinopolské gardě, i když se jim nelíbí, že se mají podřizovat křesťanskému pánovi. Když jedné noci naleznou třetího nejmocnějšího muže říše zavražděného a leccos naznačuje, že vrahem je Seveřan, začíná souboj s časem. Mrtvol přibývá a Rolfovo vyšetřování přináší více otázek než odpovědí. Jaké tajemství se vrah pokouší skrýt? Do jak vysokých pater moci vedou stopy? A když Rolfovi a jeho přátelům hoří půda pod nohama, pomůže jim, když zamíří domů na sever? Nebo jsou jejich nepřátelé natolik mocní, že je dostihnou kdekoliv? Kniha vychází pod nakladatelskou značkou Fobos. K dostání bude na e-shopu Knihy Dobrovský za 399 Kč. 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *