Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba Rozhovory

„V Bruntále můžeš buď chodit do hospody, pařit doma na počítači, nebo hrát fotbal. Tak jsme se rozhodli založit kapelu,“ smějí se členové kapely PLATONIC

Červenec 8, 2019

„V Bruntále můžeš buď chodit do hospody, pařit doma na počítači, nebo hrát fotbal. Tak jsme se rozhodli založit kapelu,“ smějí se členové kapely PLATONIC

Nedávno jsme vás informovali o jejich nové letní písni. Dnes vám s nimi přinášíme rozhovor. Odkud přišli a kdo jsou to vůbec PLATONIC? Na to odpoví členové Dave a Petr.

Můžete se nám prosím blíže představit?

Dave: Určitě! Jsme z Brna, jsme čtyři a i když se neradi škatulkujeme do žánrů, tak nejblíž máme asi k pop-rocku. Já zpívám a hraji na kytaru a občas na ukulele, Peťa je basák a sem tam si taky zazpívá, Patrikovi patří sólová kytara a Pedro mlátí do bicích.

Jak jste se dali dohromady? Co vás vedlo k tomu založit kapelu?

Dave: Bylo chladné lednové odpoledne….

Petr: Nevím jestli to byl leden, ale zima teda byla. To je prostě Bruntál! V Bruntále můžeš buď chodit do hospody, pařit doma na počítači, nebo hrát fotbal. Tak jsme se rozhodli založit kapelu. Dali jsme jednu zkoušku bez bubeníka, druhou už s ním. No a bylo to. Od té doby jedeme bomby.

A jak vznikl její název?

Dave: Názvy jsme vystřídali za naši dobu existence celkem tři. PLATONIC je doufáme ten, co nám už zůstane. A prostě to k nám nějak přišlo. Hledali jsme nový název asi měsíc, protože s těmi předchozími byl vždycky problém stran výslovnosti. Pak odněkud vykouklo PLATONIC a my věděli, že jsme si souzeni.

Jaké jsou vaše cíle, co se kapely týče?

Dave: Naše cíle a sny v hudbě jsou bez hranic. Za celou kapelu si dovolím říct, že všichni děláme to co milujeme a chceme to dělat víc a víc. Celých těch šest let co hrajeme je vlastně složka pokusů a omylů, které nás vždycky posunuli dál jako lidi i jako muzikanty a utvrdili nás, že tohle je ta cesta, kterou chceme jít. I když je plná serpentin, strmých stoupání a klesání. Ale ono jet rovně by byla asi nuda.

Máte nějakou humornou historku z vašeho společného působení?

Dave: Mám pocit, že pokaždé když se všichni sejdeme, stane se něco vtipného. Nebo spíš trapného? (Smích)

Petr: Pravda. Největší zásobárnou hlášek je u nás jednoznačně bubeník Pedro, který vydrží bavit celou dodávku hodiny. To pak cesta ubíhá velice rychle. Všechny zážitky se strašně špatně popisují. To člověk musí zažít. Ale jsme parta, co si dělá srandu úplně ze všeho. Až to často zůstává okolím nepochopeno.

Jaké jsou vaše aktuální plány do budoucna, už pracujete na dalších projektech?

Dave: Momentálně děláme na novém albu, které bychom rádi stihli do konce roku. Na všem spolupracujeme s producentem Danem Hrdličkou a myslím, že nám to šlape, takže to bude pecka. Finální zvuk pak dělá Janko Zborovjan, z jehož Facebooku jsem se nedávno dočetl, že se přestěhoval na Maltu, takže si asi budeme s klukama muset zaletět na dovolenou, pokud budeme chtít album dokončit. (Smích)

Kde vás mohou vaši fanoušci potkat?

Dave: Všechny naše koncerty a akce můžou fanoušci, nefanoušci i náhodní internetoví surfaři najít buď na našem Facebooku, nebo na našich webovkách www.platonic.cz

Děkuji za rozhovor, sdělili byste něco rádi našim čtenářům?

Dave: Poslouchejte hudbu, choďte na koncerty ve vašem okolí, užívejte léto a mějte se rádi!

Jo a koukněte na náš nový klip k singlu Co já vím!

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *