Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Móda

Studio SISTERSCONSPIRACY představuje novou módní kolekci „LEN“

Květen 20, 2019

Studio SISTERSCONSPIRACY představuje novou módní kolekci „LEN“

Návrhářské studio SISTERSCONSPIRACY představuje novou módní kolekci LEN. Dvojici tvoří Jana Jetelová a Alice Klouzková, které značku založili již v roce 2005. Ve svých začátcích se zaměřili na módní pánské oblečení, které doposud tvoří jejich hlavní portfolio. Postupně ale kolekce doplňují také o dámské modely. Studio tvoří malé kolekce s limitovaným počtem produktů, které jsou vždy vyrobeny pouze v České republice.

Kolekce LEN je vytvořena výhradně z lněných tkanin utkaných v České republice. Modely jsou charakteristické čistým designem, střihovou jednoduchostí a přes to propracovaností do posledního detailu. Kolekce tedy přináší příjemnou vizuální stránku a zároveň myslí na sociální a environmentální dopady. Aby se využil celý materiál beze zbytku, tvoří návrhářky z odstřižených částí například pásky nebo motýlky.

„Len má výborné vlastnosti, jak po estetické, tak po užitné stránce, je to nejsilnější a nejpevnější přírodní textilní vlákno, chrání proti UV záření, v létě chladí a v zimě hřeje. Nepohlcuje prach, dobře odvádí vlhkost a má dlouhou životnost. Praním a používáním len světlá a měkne, na kvalitě však neztrácí, právě naopak. Lněné tkaniny jsou významně trvalejší než bavlněné. V kolekci také používáme tradiční české nitěné knoflíky vyráběné v české továrně Slesinger, která je už poslední svého druhu na světě,“ vysvětluje volbu materiálu Jana Jetelová.

„Naše tvorba je určena lidem, kteří ocení kvalitní oblečení s dlouhou životností. Pro ty, co chtějí podpořit domácí produkci, lokální designéry, znají náš příběh a filozofii a v neposlední řadě chtějí mít ve svém šatníku kousek, který je vyroben v limitovaném počtu kusů,“ doplňuje Alice Klouzková.

Kolekce bude k dostání v kamenném obchodě (Dobrovského 24, Praha 7) nebo na e-shopu značky.

 

 

 

 

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *