Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Reporty

Slíbený fotoreport, zážitky z AnimeFestu a rozhovor s několika tvůrci

Červen 10, 2019

Slíbený fotoreport, zážitky z AnimeFestu a rozhovor s několika tvůrci

V letošním roce jsme se s redakcí podívali poprvé na Animefest v Brně. Naši pozvánku s informacemi o programu můžete najít zde: Co nabídl letoší Animefest?

Program byl opravdu bohatý, výstaviště i organizátoři si lehce poradili s velkou masou lidí a šlo vidět, že s organizací již mají nějaké ty zkušenosti. Byli jsme spokojení a našli jsme si čas, abychom odchytli pár cosplayerů a zeptali se jich na nějaké otázky. Zde vám s nimi přínášíme rozhovor.

Co vás vedlo ke cosplayování a jak dlouho se tomu věnujete?

Ke cosplayi nás vedlo sledovaní anime a hraní počítačových her. I přestože jsou většinou tyto záliby zavrhované našimi rodiči, je v nich spousta cenných hodnot. Velmi obdivujeme hudební a grafickou tvorbu nejen z anime, her, ale i většiny filmů.

Tvorbě se věnujeme něco málo přes rok. Na vyrábění zbraní jsme museli použít karton, lepenku a drát, jelikož zatím nebyly finance a čas sehnat vhodnější materiály jako například Worblu nebo Evu. Doufáme, že se nám poštěstí a ukradneme si pro vytváření cosplaye mnohem více prostoru. (Josh & Eve Cosplay)

Kolik cosplayů jste za tu dobu stihli udělat a který je váš nejoblíbenější?

Cosplayování se věnuji celkem rok. Nejraději se věnuji ženským charakterům, již jsem stihla udělat 6 cosplayů. Mým nejoblíbenějším je Mei Hatsume z Boku No Hero Acamedemia. (Kae X)

Star-Lord (GoTG), Loras Tyrell (GoT), Avallac’h (The Witcher 3), Inspector Javert (Les Miserables) a aktuálně pracuji na Caranthir z The Witcher 3. Dodělané cosplaye tedy 4, ale překvapivě můj nejoblíbenější jen ten nedodělaný na kterém aktuálně pracuji. A to z toho důvodu že je to můj první větší armor. Dost věcí jsem si namodeloval v PC, hraji si s elektornikou a další věci. Neoblíběnější je z toho důvodu, že je nejkomplikovanější. Baví mě dost jeho stavba, oproti šití v předchozích cosplayích. (Luboš Zíma)

Jaký typ postav nejvíce cosplayujete?

Nejraději vybíráme na cosplay postavy se zajímavým příběhem. Hlavní je, aby nás něčím zvláštním zaujal a my získali dlouhodobou motivaci cosplay dokončit až do nejjemnějšího detailu. Většinou je to smutný či hloubavý příběh, který nás naprosto nadchne, že už pak nemáme oči pro nic jiného. (Josh & Eve Cosplay)

Co představuje váš aktuální cosplay a co vám dalo nejvíce práce?

Aktuálně pracuji na třech kostýmech, ale nejdříve plánuji dokončit cosplay Eredina, což je hlavní záporák ze hry Witcher 3. Nejvíc práce mi dal asi Warlock z World of Warcraft. Neměl jsem ještě dost zkušeností s výrobou a tak jsem dost věcí dělal tou obtížnější a nepraktickou cestou. (Malexan Cosplay)

Po kolikáté jste na této akci a čím se podle vás liší od jiných akcí s podobným zaměřením?

Toto je můj třetí ročník Animefestu. Dle mého je to hlavní cosplay událost v ČR, takže se všichni snaží vytáhnout ty nejlepší kostýmy. Také je to největší akce svého druhu u nás, takže si můžu být jistý, že zde potkám všechny známé tváře. (Malexan Cosplay)

Jak se vám líbil letošní ročník?

Celkově se mi líbí, návštěvníci jsou úžasní, je skvělé potkat po dlouhé době spoustu přátel se kterými jsme si psali pouze na instagramu. Větší prostory, program je také báječný, proto mě trochu mrzí že kvůli některým povinnostem nemám moc času navštívit věci které bych chtěl vidět, nebo jen tak zablbnout venku s přáteli. Snad to příští rok napravím, a moc se těším na další ročník. (Luboš Zíma)

Letošní ročník jsem si zažil zase z trochu jiného pohledu. Podílel jsem se na výrobě kostýmů pro maskoty Animefestu a spolupracoval na natáčení úvodního filmu, což byla zajímavá zkušenost. Letos jsem si také vyzkoušel pozici přednášejícího a poprvé zde usedl za print stánek. Akce pro mě tedy byla lehce opředená povinnostmi, ale i tak jsem si ji užil. (Malexan Cosplay)

Nakonec připojujeme vlastní fotoreport z akce a doufáme, že se budeme moci připojit i příští rok!

Animefest Animefest Animefest, KAraoke Animefest, hololatex Animefest, hololatex Animefest Animefest Animefest

Josh & Eve Cosplay: https://www.facebook.com/JoshEveCosplay/

Kae X: https://www.instagram.com/kae._x/

Luboš Zíma: https://www.instagram.com/luboszima/?hl=cs

Malexan Cosplay: https://www.facebook.com/malexancosplay/

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *