Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Reporty

Slavnosti břeclavského piva rozezněly zámecký areál

Červen 11, 2017

Slavnosti břeclavského piva rozezněly zámecký areál

Slavnosti břeclavského piva již tradičně vyplnili zámecký areál v Břeclavi, které pořádá město Břeclav a pivovar Podlužan. K vidění byla jak spousta kapel na dvou podiích, tak možnost si prohlédnout pivovar a zámeckou věž. A hlavně – spousta piva a jídla.

Program začal již v dopoledních hodinách, kdy jej zahájila kapela NouBrejns. Pořadatelé se na tuto brzkou hodinu snažili nalákat akcí desítka za 10, která trvala od 11 do 13 hodiny, kdy byl festival na svém počátku. V tuto dobu odehrála také kapela Rightnow na nádvoří zámku. Většina z návštěvníků přijela ovšem až na druhou hodinu, kdy se zde objevila kapela, která již působí na české scéně okolo 20 let. Kapela Škwor se na Slavnostech objevila poprvé a určitě ne naposled, jelikož sklidila velmi pozitivní ohlasy z publika a přes silný déšť se fanoušci nerozprchli, aby se schovali do sucha.

Naštěstí již během vystoupení pršet přestalo a za slunečného počasí na nádvoří odehrála kapela Circus Brothers, která vznikla po rozpadu kapely známější Circus Problem.

V letošním roce Slavnosti přinesli také novinku, a to nově zvoleného maskota čápa Bořka, který byl neoddělitelnou součástí těchto Slavností, jelikož byl vidět na všech propagačních materiálech. Byl pokřtěn přímo na hlavním podiu členem kapely Wohnout, která následovala jako další na programu.

Jako další se objevil herec a zpěvák Jiří Schmitzer, který svým nezaměnitelným humorem příjemně vyplnil svůj čas. Diváci jej mohou znát například z Postřižin. Další se objevila kapela, která působí od roku 2002, i když mezi povědomí se dostala až od roku 2007 a pochází ze Slovenska – The Paranoid.

Jedna z kapel která se objevila byla také brněnská We on the Moon, která ovšem působí především s zahraniční hudbou. Jejich debut byl v roce 2011 a v roce 2013 vyhráli národní soutěž o objev roku, kterou vyhlašovala hudební stanice TV Óčko.

Další byla kapela, kterou nejspíše není třeba představovat. Hlavní hvězda večera, kapela Mandrage, která se do podvědomí posluchačů dostala hlavně písněmi jako „Hledá se žena,“ „Šrouby a matice,“ nebo „Františkovi lázně.“ A svůj ohlas si zaslouží, jelikož je také ověšená spoustou prestižních cen, jako je cena Anděl, Žebřík či OSA.

Další byla na programu barbie-metalová kapela Tezaura z roku 2010. Poslední velkolepá show na hlavním pódiu patřila Walda gangu, která obsahovala světelné efekty, pyrotechniku, kouř i ohně. Díky tomu, že kapela přejímá a upravuje písně, které jsou obecně známé, mohli se k zpěvu přidat i ti, kteří ji neznali. Díky tomu se obecenstvo jednohlasně přidalo k zástupci hlavního zpěváka, Miru Šmajdovi.

Pro ty, kteří vydrželi nejdéle, zakončila večer na vedlejší stagy kapela Mucha vzniklá v roce 2012 kolem písničkářky Nikoly Muchové. Až do dvou hodin do rána ve vinárně bavil lidi Dead Sailor, který jinak sedává za bubny v kapele Mandrage.

Akce přilákala spoustu fanoušků a každým rokem se její kapacita zvětšuje.

Zbytek fotografií k prohlédnutí zde: http://eliskafilipkova.wixsite.com/portfolio/slavnosti-breclavskeho-piva-2017

Credit: Eliška Filípková


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *