Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Párty

Sian Evans s Kosheen vyprodala pražský koncert a přidává další, turné po ČR tak začne dříve

Leden 4, 2020

Sian Evans s Kosheen vyprodala pražský koncert a přidává další, turné po ČR tak začne dříve

Sian Evans se po pěti letech v rámci turné po České republice vrací do pražského Lucerna Music Baru. K úternímu koncertu (25. února), který se jim povedl velmi rychle vyprodat, ještě bristolští Kosheen přidali živé vystoupení na neděli 23. února, taktéž v Lucerně. Nově rozšířená koncertní sestava slibuje výraznější pódiovou show a neopakovatelný zážitek.Koncertní šňůra naváže na poslední koncert v roce 2015, kdy Kosheen předvedli zdařilý experiment s Bohemian Symphony Orchestra Prague. V předjaří roku 2020 se vrací ve své nejvlastnější podobě: Uslyšíme nadupanou koncertní kapelu, které vévodí nezaměnitelný a uhrančivý hlas zpěvačky Sian Evans. Kapela, která zaujala atraktivním mixem trip-hopu, breakbeatu, alternativního rocku a drum’n’bassu, si hned od začátku vybudovala velkou fanouškovskou základnu v českých zemích a ráda se k nám vrací. Písně jako Hide U, Catch, (Slip & Slide) Suicide, Hungry nebo Harder, opět rozvibrují a roztančí Prahu a další velká města.

Turné Sian Evans a Kosheen proběhně v těchto termínech a městech:

NE 23.2.2020 PRAHA / LUCERNA MUIC BAR
ÚT 25.2.2020 PRAHA / LUCERNA MUSIC BAR
ST 26.2.2020 BRNO / BOBY CENTRUM  
ČT 27.2.2020 OSTRAVA / BONVER ARENA
PÁ 28.2.2020 PARDUBICE / PVV IDEON 

V roce 1999 se v anglickém Bristolu setkali producenti a skladatelé Markee Ledge a Darren Decoder s původně velšskou zpěvačkou Sian Evansovou. Jméno Kosheen dali své nově vzniklé kapele podle severoamerického apačského bojovníka jménem Cochise, aby později v Japonsku zjistili, že v sobě sdružuje i japonské výrazy pro “starý” (ko) a nový (shin).

Debutové album Resist znamenalo výrazný průlom do britské taneční scény a originální směsí trip-hopu, breakbeatu, alternativního popu, drum’n’bassu i techna obohatili tvář evropské nejen taneční scény na začátku 21. století. Tracky Hide U, Catch, (Slip & Slide) Suicide, Hungry nebo Harder z jejich debutu či All In My Head z druhého alba Kokopelli, vydaného v roce 2003 se staly součástí britské i světové hudební historie. Skupina si získala srdce českých fanoušků již od začátku své kariéry, byli mimo jiné headlinery druhého ročníku Colours of Ostrava a vystoupili i na Sázavafestu.

Vstupenky zde


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *