Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle Reporty

Již jste vyzkoušeli služby pro rozvoz jídla?

Únor 18, 2020

Již jste vyzkoušeli služby pro rozvoz jídla?

S urbanistickou kulturou se nepochybně pojí rychlost, práce a málo času nazbyt. Není tedy překvapením, že služby prorychlý dovoz jídla se stále rozrůstají. Restaurace nabízí rozvoz od hamburgerů, přes denní nabídku, po sushi. Je výhodné, aby existovalo místo, které bude slučovat všechny tyto restaurace na jednom místě. A tak vzniklo několik služeb, které tak činí. V České republice fungovalo nějakou dobu Dáme jídlo bez větší konkurence, ovšem potom během krátké doby přišly dvě nové služby: Uber Eats a Wolt, kterému bude věnován dnešní článek. Proč zrovna Wolt? Pyšní se informací, že zvládá dovážet veškeré jídlo do 30 minut. Jeho zákaznícká podpora je také velmi silná, v průměru na vše odpovídá do 39 sekund. Aplikace i webové stránky se liší od konkurence velmi sofistikovaným vzhledem. Každá restaurace je opatřena fotografiemi jednotlivých jídel v jenotném stylu. Díky tomu si člověk udělá dobrou představu o tom, co za své peníze dostane. 

Wolt byl založen v roce 2015 v Helsinkách. Od té doby se rozrostl do 19 zemí. Od července roku 2018 funguje v Praze a od února 2019 také u nás v Brně. Kurýři pro rozvoz jídla využívají jak kolo, tak skůtry a auta. Vše v typicky modrém kabátě. Rozhodli jsme se na tuto službu podívat blíže a zhodnotit, zda opravdu tento časový limit zvládá a jaký je proces od objednání jídla po jeho doručení. 

Samotné stránky Wolt fungují skvěle. Můžete si nastavit několik míst doručení, mezi kterými se dá jednoduše proklikávat. Dobře se v tom orientuje také díky kategoriím, jako například „domů“ či „práce“. Pro zkušební objednávku jsme si vybrali mexickou restauraci Bistro Bastardo. Nachází se od našeho bydlení zhruba 5-10 minut autem, takže by neměl být problém objednávku doručit v čas. Má také velmi dobré hodnocení, na Woltu konkrétně 9.4 z 10. Je ovšem škoda, že se nedají zobrazit také konkrétní recenze, jak je tomu například u konkurence. 

Jídlo přišlo opravdu do slíbených 30 minut, dokonce o pár minut dříve. V aplikaci či na webu můžete sledovat, v jaké fázi se zrovna vaše objednávka nachází, následně také cestu kurýra k vám. Ten mě překvapil milým dotazem, zda chci jídlo přinést až ke dvěřím. Oproti konkurenci je to příjmená změna. Vše bylo zabaleno v papírových voskovaných krabičkách, jejichž cena je již započítána v ceně jídla. To bylo stále teplé a nic nebylo rozsypáno. V objednávce jsme měli vše, co jsme si objednali. Nic nechybělo, dostali jsme také uspokojující počet ubrousků. Líbí se mi také možnost, si u restaurace nechat zdarma přibalit příbory, například pokud se zrovna nenacházíte doma. 

Samotné jídlo nám také velmi chutnalo. Mexická kuchyně není v Česku tak rozšířená, jako například asijská. Spousta restaurací, které nabízí podobně nevšední pokrmy, často vsází na neznalost zákazníků. U této restaurace jsme ovšem získali velmi autentický zážitek a určitě se k ní ještě někdy vrátíme. Nabídka počtu restaurací, které spolupracují se službou Wolt v Brně je dostatečně široká, ale zároveň není tak velká jako u konkurence. Domnívám se, že to je ale jedině k dobru. Díky tomu má tato služba vyšší přehled o tom, s kým spolupracuje a jaká je kvalita potravit. Vesměs při procházení webu zjistíte, že většina restaurací se pohybuje téměř na maximálním hodnocení. 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *