Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Rozhovory

„Slovo vzor se mi moc nelibí. Lidé co mají vzor často inklinují k tomu kopírovat jej,“ rozhovor s režisérkou Evou Toulovou

Říjen 30, 2019

„Slovo vzor se mi moc nelibí. Lidé co mají vzor často inklinují k tomu kopírovat jej,“ rozhovor s režisérkou Evou Toulovou

Od 28. října budete moci na televizních obrazovkách TV Barrandov sledovat nový seriál z podnikatelského prostředí Čechovi přezdívaný „český Dallas“. My Vám přinášíme rozhovor s režisérkou Evou Toulovou, která jej spolurežírovala. 

 

Dobrý den, mohla byste nám ve zkratce popsat téma seriálu?

Seriál je o rodině úspěšného stavebního magnáta Jana Čecha, který má tři děti a společně žijí ve velkém rodinném sídle. Chtěl by odejít do penze a rozhoduje se, kterému ze svých dětí předá rodinnou firmu. Jeho rozhodování je těžké, protože ani jedno z dětí nesplňuje jeho představy na sto procent. Jan proto začne brát v úvahu i svého nejstaršího vnuka.

Proč jste zvolila zrovna tohle téma?

S tímto tématem, resp. scénářem mě oslovil Tomáš Magnusek. Vytvořil jak scénář, tak v něm hrál a spolurežírovali jsme ho. Dokonce zvládl seriál i nezávisle produkovat, za což ho obdivuju. Byla to velmi příjemná spolupráce. S Tomem se známe už z filmu Kluci z hor a místní atmosféra i přístup mě vždycky nesmírně baví.

Jak jste se dostala k filmařině a vůbec režisérské profesi?

Po vystudování malby na střední škole jsem se hlásila na FAMU na režii, kde mě přijali a prakticky od té doby pořád točím.

Točíte filmy, seriály, reklamy i klipy. Který projekt vám zatím přirostl k srdci nejvíce?

Na to nedokážu odpovědět. Každý projekt mi přinesl nové zkušenosti, přátele, zážitky. Ale nejvíc jsem si asi užila celovečerní dokument Camino na kolečkách, který jsme měli v kinech v roce 2017. Kromě natáčení jsem se pořádně prošla Španělskem a během cesty, která mě dodnes změnila, jsem si uvědomila spoustu věcí.

Jste před dokončením nového klipu s Aničkou Slováčkovou, v čem bude klip výjimečný?

Rekord bude v délce příprav – které trvaly snad půl roku. Snažili jsme se, ať má klip nějaké poselství a trochu odráží dobu. Ukazujeme v něm ten perfektní virtuální svět, kterým se před ostatními prezentujeme vs. ten reálný. Námětem bylo samotné natáčení klipu, kde nám v jednotlivých rolích fiktivního štábu hrají různé známé osobnosti.

Neláká vás také divadelní režie?

Přiznám se, že moc ne. Na filmu se i líbí právě ta jedinečnost neopakovatelnosti – co v danou chvíli natočíte, s tím dál musíte pracovat – musíte se vypořádat se spoustou věcí, které neovlivníte jako počasí, pozdní příchody, náhody, nemoci, zranění – nic z toho v divadle není.

Který herec či herečka vás nejvíce, nejlépe překvapil/a?

Aktuálně Igor Bareš, se který jsem točila Casting na lásku. Byl tak vynikající, že jsem mu neměla skoro režijně cokoli dodávat. A když se pak ve střižně koukáte na záběry s ním, tak jsou prostě všechny skvělé! Je to pan herec s velkým P.

Nějaký váš profesní sen, který máte? 

Ráda bych natočila historický dobový film, ale ten vyžaduje opravdu velký rozpočet.

A nějaký vzor režisérský? I herecký?

Mně se moc slovo vzor nelibí. Lidé co mají vzor často inklinují k tomu kopírovat jej, takže nemám. Ale mám lidi, kterých si vážím.

 

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *