Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Rozhovory

Národní parky, Grand Canyon a Las Vegas aneb jak vypadá road trip po USA

Září 9, 2019

Národní parky, Grand Canyon a Las Vegas aneb jak vypadá road trip po USA

Dnešní článek je pokračováním rozhovoru s Markétou, která pracovala jako plavčík v USA. V předešlé části, kterou najdete zde se dozvíte všechno o jejích přípravách na odjezd do USA a taky co všechno práce obnášela. Celý článek si můžete přečíst ZDE. V této části se dozvíte víc o tom, jaké bylo cestování po Americe.

Ty jsi cestovala po Americe skoro měsíc. Cestovala jsi sama nebo se skupinou kamarádů?

Během léta jsem se seznámila se skupinkou lidí, se kterou jsme dali dohromady naší cestovatelskou partu. A i když mě občas hodně štvali, když jsme se třeba nemohli shodnout, kudy a kam pojedeme, nedám na ně dopustit a naše přátelství trvá i po návratu z Ameriky.

Yosemite USA

A kam všude jste se nakonec rozhodli vydat?

Nejdřív jsme z východního pobřeží letěli na západ, konkrétně do Las Vegas. Tam jsme byli asi 2 dny, pak jsme si půjčili auto a jeli takový ten běžný roadtrip po západě. Grand Canyon, Monument Valley, Bryce, Zion, Yosemite a přes Big sur do San Francisca a Los Angeles. Plus nějaký menší zajížďky, třeba na Horseshoe bend.

horseshuebend USA

Co bys označila za nejkrásnější místo USA? Samozřejmě myslím z těch, co jsi navštívila.

Nejhezčí, co se přírody týče byl pro mě národní park Yosemite, kde jsme viděli divoké medvědy na vzdálenost pár metrů. A nejhezčí jako nejimpozantnější bylo Monument Valley. Tam je to prostě všechno jiné rozměrově, u nás je to velké, ale tam je to prostě obří. Co se mi až tak nelíbilo, bylo Death Valley, protože tam překvapivě nic moc není. Teda někteří z naší výpravy byli z těch solných plání nadšení, ale mě bylo vedro a chtěla jsem co nejdřív pryč.

Vím, že jsi 21 narozeniny slavila až v říjnu, takže ti během pobytu v USA bylo 20. Pokud dobře vím, tak v Americe je „plnoletým“ až člověk od 21 let. Mělo na tvůj pobyt v Americe nějaký vliv, že ti bylo „jenom“ 20 let?

Já jsem byla v partě, kde bylo téměř všem přes 21 a každý týden se chodilo do klubů. V Americe to funguje tak, že pokud vám není 21 tak vás ve většině případů ani nepustí dovnitř. Tak jsem jednou řekla, že to prostě zkusím. Protože oni píšou den a měsíc v dokladech opačně, takže bych to ukecala, že už mi těch 21 bylo, ale neprošlo mi to. Ale do některých menších klubů jsem se párkrát dostala.

Deathvalley USA

Tak to mě mrzí. Ale určitě jsi taky zažila nebo si zkusila něco zábavného a nového, ne?

Nepochybně! Konkrétně z Ocean City mám nejhezčí zážitek z mé první lekce surfování, které mě naprosto uchvátilo. A pak to jsou všechny ty západy slunce nad oceánem, posedávání s přáteli každý večer na verandě a povídání si o našich cestovatelských snech, obří house party s typickým beerpongem a spoustu dalšího.

Máš v plánu se někdy vrátit do Ameriky na nějakou podobnou pracovní pozici? Popřípadě na jakou?

Jela bych moc ráda, ale zároveň už mi osobní důvody nedovolí opustit ČR na tak dlouhou dobu. Protože nejkratší doba je dejme tomu od půlky června do zhruba 3. září. Ráda bych si ale zkusila tu práci hostesky/servírky v restauraci nebo půjčování lehátek na pláži.

Zdroj: https://www.marketalangova.com/


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *