Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba

Recenze: Nové album od Never Sol, Chamaleo

Listopad 2, 2018

Recenze: Nové album od Never Sol, Chamaleo

Producentka a zpěvačka Sára Vondrášková, známá především jako Never Sol, vydala své druhé album s názvem Chamaleo. Deska obsahuje 11 písní, které se zaobírají melancholickými harmoniemi. Naše redakce byla obdarována jedním kouskem a mohli jsme tedy pocítit tento surrealistický zážitek na vlastní kůži.

 
„Na albu jsem se rozhodla používat jen hardwarové syntezátory, hlas a samply nejrůznějších zvuků, které jsem si několik posledních let nahrávala na rekordér. Důležitý byl pro mě přesun pryč od počítačové obrazovky k práci s hardwarem a využívání počítače pouze jako nahrávacího a editačního rozhraní. Byl to osvobozující krok a cesta k ujasnění si vlastního zvuku a světa,“ popisuje Sára Vondrášková tvůrčí proces.

Autorka také uvádí, že celý proces tvorby alba byl čistě v jejích rukou a tak představuje její niterní představu o okolním světě. Popisuje svůj styl jako melancholic slow synth darkpop, v němž se vyskytují snové sekvence. Všechny písně nejsou ale určitě stejné, naopak. Autorka pracuje u každé písně s příjemně odlišným rytmem.

Já osobně jsem o autorce dříve neslyšela a před obdržením desky jsem si schválně ani nehledala žádné informace. Když mi poprvé spočinula v rukou, byla jsem mile překvapena. Surrealistický design, brožura se sérií zajímavých fotomontáží.

Přemýšlela jsem, jak bude asi tato hudba znít. A k mému překvapení má představa zněla dosti podobně, jako když jsem zaslechla první tóny hudby. Mohu tedy říci, že obal skvěle sedí k obsahu. Ve srovnání s velkou spoustou desek je i „jen“ tohle velké umění. 

Mě osobně přijde hudba velmi uklidňující, věřím že se výborně hodí jako noční hudba. Troufla bych si říct že může být i příjemným podkresem meditací. Pro někoho bude možná těžší si k tomuto stylu najít cestu, věřím ale že díky rozmanitosti díla v něm každý může něco najít.

Desku je možné zakoupit online na této adrese. https://neversol.bandcamp.com/releases

Děkujeme za zaslání díla a budeme se těšit na další tvorbu této nadané autorky.

Autor: Eliška Filípková


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *