Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Cinema

Queer filmový festival Mezipatra prozkoumá svět „Mimo realitu”

Říjen 12, 2018

Queer filmový festival Mezipatra prozkoumá svět „Mimo realitu”

19. ročník queer filmového festivalu Mezipatra se letos koná v Praze od 8. do 15. listopadu a v Brně od 16. do 23. listopadu. Po skončení festivalu proběhnou jeho ozvěny v Olomouci. Letošním tématem festivalu bude Mimo realitu. 

Oproti předchozím dvěma ročníkům, které se věnovaly širšímu společensko-kulturnímu kontextu, se ve výběru tématu vracíme zpátky k filmu. Respektive k jeho schopnosti zobrazit naše sny, touhy a skryté vize. Snímky proto různým způsobem zkoumají svět fantazie, kde realitě často dochází dech,” říká o letošním tématu Mezipater programová ředitelka festivalu Sandra Hezinová.

Letošní ročník zahájí drama L’Animale od rakouské režisérky Kathariny Mückstein. Snímek pojednává o mladé dívce Mati, která svůj čas tráví bezstarostnou jízdou na terénní motorce se svou klučičí partou. Režisérka bude jedním z čestných hostů festivalu. Dalším očekávaným bodem programu bude sociálně-kritické drama NeonBoy (Tinta Bruta). To v neonových obrazech představuje příběh mladého Pedra, který se za peníze svléká před webkamerou. Festival také uvede belgické drama debutujícího režiséra Lukase Dhonta Dívka (Girl) oceněné prestižní cenou Queer Palm udělované v rámci MFF v Cannes.

Pražské publikum má možnost si do 16. října pořídit výhodné festivalové permanentky v ceně 540 kč. V Brně jsou permanentky k dostání po celou dobu festivalu. Díky permanentce získáte sedm lístků za cenu pěti. Ty budou platit ve všech kinech festivalu, konkrétně v pražských kinech Lucerna, Světozor a Pilotů. V Brně pak již tradičně v kině Scala a prostoru NoArt.

Více informací: http://www.mezipatra.cz/


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *