Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Reporty

Nezapomeň si vlastní hrníček aneb Vegan Žižkov Fest

Březen 15, 2019

Nezapomeň si vlastní hrníček aneb Vegan Žižkov Fest

Jaro pomalu ťuká na dveře a sezóna festivalů se nezadržitelně blíží. Jednou z akcí, na kterou bychom vás rádi pozvali, je žižkovský festival Vegan Žižkov Fest, který nebude pouze o zdravém veganském jídle, ale taky o životním stylu s minimální ekologickou stopou, návštěvě zajímavého místa a spoustu dalšího. Zeptali jsme se za vás, o čem to celé bude. Za tým lidí z Prostoru39 odpovídala Alžběta Kroupová a za to jí mockrát děkujeme.

 

Zítra, v sobotu 16.března 2019, se bude ve vašem Prostoru39 konat festival s názvem Vegan Žižkov fest. Na co všechno se v rámci této akce můžeme těšit?

Vegan Žižkov Fest se bude oproti ostatním veganským akcím odlišovat především programem založeným na přednáškách a debatách. Návštěvníci se samozřejmě mohou těšit ale i na občerstvení, například na dezerty od Sissi Raw, vegan sýry od Kytek k sežrání nebo vegan ramen od Bis.tro. Nebude chybět ani hudební doprovod.

Bude to jenom o jídle, nebo můžeme vidět i něco dalšího? 
 
Těšit se můžete na mnoho zajímavých hostů. Sea Shepherd představí svou aktivistickou činnost a Jana Půlpánová bude hovořit o životním stylu zero waste. Součástí programu je také moderovaná debata s novými bezobalovými obchody Zemidluh, Bout, Neobaleno a Kohoutek ve dvoře. Tým z Prostor39 návštěvníkům poví něco o celém projektu a o plánech do budoucna. Kromě toho vystoupí hudební buskerské duo MyStreet.

Na obrázku může být: sedící lidé a jídlo

Je veganský styl života v souladu s konceptem Prostoru39? V čem?

Prostor39 je veganský prostor. Občerstvení a nápoje, které nabízíme v kavárně, jsou stoprocentně veganské. Proto také v našem programu nenaleznete žádnou akci spojenou s konzumací masa anebo takovou, která nějakým způsobem podporuje krutost. Navíc se snažíme fungovat co nejvíce zero waste a ekologicky. Podporujeme takto zaměřené projekty a v minulosti se u nás konal například týdenní swap oblečení a dalších věcí k výměně.

Festival slibuje také spojení s životním stylem zero waste. Co konkrétně si pod tím můžeme představit? 
Veganství není jen způsob stravování, ale hlavně názor a postoj, jehož součástí je zájem o planetu a tedy snaha o minimalizaci odpadků. Budeme rádi, když si návštěvníci na akci vezmou své vlastní nádoby, nechceme na rozdíl od ostatních festivalů nabízet jednorázové nádobí, které se po konzumaci vyhodí. Kromě toho je na programu celá škála přednášek a debat zabývajících se tímto životním stylem.

Nedávno jste oslavili rok existence domu v Řehořově ulici. Jaký bude druhý ročník v Prostoru39 a co zajímavého čeká návštěvníky v letošní sezóně?

Prostor39 sice slaví jeden rok, ale provoz začal fungovat až v létě. Rádi bychom i nadále budovali silnou uměleckou komunitu, spolupracovali se stejně smýšlejícími žižkovskými podniky a v plánu máme i účast na různých festivalech, například Zažít město jinak nebo Noc divadel. Právě divadelní program se v Prostoru začal v poslední době zajímavě rozvíjet, takže na tom budeme taky pracovat.
Samozřejmě je potřeba zmínit i naši crowdfundingovou kampaň na Hithit, kde nám zbývá už posledních šest dní. Z vybrané částky plánujeme pořídit fotovybavení do fotostudia a vyřešit zateplení prostoru na zimu.

Díky za rozhovor a těšíme se na akci. 

 

 

Program festivalu:

14:00 – 15:00 Zero waste životní styl s Janou Půlpánovou
15:15 – 15:45 prezentace Prostoru 39
16:00 – 17:00 Sea Shepherd aneb lidská aktivita, která ovlivňuje oceány a jejich ekosystém se zaměřením na znečištění a ničení oceánů
17:00 – 17:30 busking time s Duo MyStreet – Heidi & Lucy
17:30 – 18:30 talkshow s představiteli bezobalových obchodů Neobaleno, Zemidluh – Bezobalový obchod, Kohoutek ve dvoře – bezobalový obchod v Kobylisích, Bout.cz

 

Podpořit akci a Prostor můžete dobrovolným příspěvkem na místě festivalu a nebo na Hithit.cz

 

 

 

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *