Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

Návštěva Muzea smyslů

Červenec 21, 2019

Návštěva Muzea smyslů

Kousek od Václavského náměstí v Praze se nachází tak trochu jiné muzeum. Většina muzeí zakazuje návštěvníkům dotýkat se vystavených věcí a v podstatě nabízí jen vizuální zážitek. Muzeum smyslů se však od těchto muzeí zásadně liší, jelikož od svých návštěvníků přímo vyžaduje dotýkání se a zkoušení všech exponátů. Všechny expozice jsou tedy zcela interaktivní.

V muzeu se nachází několik různých typů expozic. První je skleněný labyrint, který nás mírně zklamal tím, jak byl krátký, a jak snadné bylo nalézt východ. Další expozice otestují váš čich a hmat pomocí různých pachů (např. automobilka Škoda) nebo předmětů ukrytých v tmavých krabicích. Velké malby na stěnách poukazují na klamavost optických iluzí. Musíme ocenit, že u každé z těchto optických iluzí je na zemi vyznačeno místo, ze kterého se můžete podívat, popřípadě iluzi vyfotit tak, aby vše vypadalo trojrozměrně, i když tomu tak ve skutečnosti není.

optická iluze

V rámci největšího prostoru muzea můžete vyzkoušet spoustu točítek, čichátek nebo rachtátek. Naleznete zde však i menší místnosti, které buď znázorňují koupelnu vzhůru nohama, pohled provazochodce do propasti města nebo třeba nakloněný prostor. Závěrečná místnost je věnována jen a pouze hlavolamům. Nachází se zde rébusy od nejjednodušších až po ty velice složité.

Celá „prohlídka“ muzea (podle paní pokladní) návštěvníkům trvá v průměru hodinu. My prohlídku dokončily během 45 minut a nejdéle jsme se zdržely v poslední místnosti. Pokud však sebou vezmete děti, doporučujeme spíše školního věku, je možné, že v prostoru strávíte času více.

K výhodám muzea patří nejen již zmíněná označená místa pro focení, ale také šatní skříňky na odložení věcí nebo možnost zakoupit si hlavolam v obchůdku na konci celého muzea. Poměr „cena/výkon“ nám přišel dobrý, a i když by se jistě našel prostor na zlepšení (např. u některých obrazových iluzí jsme nevěděly, co přesně máme hledat), Muzeum smyslů nás nezklamalo. Pokud se tedy budete někdy potulovat Prahou a hledat netradiční oddechovou zábavu, můžeme toto muzeum jedině doporučit.

lom světla

Zdroj: http://muzeumsmyslu.cz


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *