Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Cinema

Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro nový dětský film Mlsné medvědí příběhy

Únor 28, 2020

Holoubek z Midi Lidi složil hudbu k písničce pro nový dětský film Mlsné medvědí příběhy

Medvědí kamarádi z úspěšného pásma Hurá na pohádky jsou zpět. Ten velký, to je Nedvěd, a ten mrňous zase Miška. Spolu podnikají ta nejbláznivější dobrodružství, aby co nejjednodušeji nacpali svá věčně hladová bříška. V novém povídkovém filmu Mlsné medvědí příběhy v kinech mají obzvlášť napilno. Uvidíte, jak se tito zábavní chlupáči seznámili, jak spolu vaří nebo ochutnávají lanýže, jak v létě slaví Vánoce, které každou zimu prospí, i jak se usmiřuje medvědí hádka. Dokonce je čeká obrovská hostina, kam dorazí medvědi z celého světa. Příběhy plné vtipu, dobrodružství a ponaučení ocení nejmenší diváci i jejich starší sourozenci a rodiče. Takže hurá na medvědy! 

Píseň Brumbrum Miška pro Mlsné medvědí příběhy složil spolu s hudbou k filmu Prokop Holoubek z kapely Midi Lidi. Hlasy medvědům propůjčili David Novotný, Lukáš Příkazký, Pavla Tomicová a Jan Vondráček. Výtvarníkem filmu je Filip Pošivač. Povídkový film režisérek Kateřiny Karhánkové a Alexandry Májové určený nejen nejmenším divákům uvede na plátna kin 29. března společnost Aerofilms. 

Pro Prokopa Holoubka se u Mlsných medvědích příběhů jednalo o první hudební spolupráci na filmu pro děti. Zadání znělo, aby hudba byla částečně elektronická. Byť se Mlsné medvědí příběhy odehrávají v lese, v pozadí obrázků je stále bílá barva a cílem bylo vytvořit hudbu, která by s tímto vizuálním pojetím korespondovala – částečně technologickou neboli elektronickou, ale zároveň akustickou a ,přírodní‘,“ popisuje vznik filmové hudby k Mlsným medvědím příběhům Prokop Holoubek. Výsledkem je tak zvuk, který obsahuje jak programované elektrické nástroje, tak akustické nástroje hrané naživo a také reálné ruchy, čímž se podle Holoubka obě estetické roviny doplňují. Autorkou vtipného textu, který hudbu rytmicky doplňuje, je jedna ze scenáristek filmu Barbora Klárová.

Můj tříletý syn je můj první posluchač a divák, zná tak Mlsné medvědí příběhy nazpaměť,“ popisuje Prokop Holoubek. „Reakce dětí jsou pro mě klíčové. Vnímají příběh komplexně, nesoustředí se na hudební stránku tolik jako já, který navíc po stovkách poslechů už někdy nemám odstup. Syn viděl film před i po nasazení hudby a právě jeho markantní rozdíly v reakcích pro mě byly signálem, že spolu hudba i obraz fungují,“ dodává Holoubek.

Vznik filmu podpořil Státní fond kinematografie a evropský program Kreativní Evropa MEDIA. Na Slovensku jde povídkový film pod názvem Maškrtné medvedie príbehy do distribuce 8. dubna, o den později 9. dubna jde pak do kin ve Francii s názvem Les ours gloutons. Více na www.bionaut.cz

Povídkový film Mlsné medvědí příběhy v kinech je zároveň pozvánkou na připravovaný šestadvacetidílný večerníček Mlsné medvědí příběhy, ten bude uveden v České televizi v lednu roku 2021. 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *