Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba

Mladý KlasiK se rozpovídal o moderním rapu i o svých nových projektech.

Červen 22, 2018

Mladý KlasiK se rozpovídal o moderním rapu i o svých nových projektech.

Jsme tu s dalším rozhovorem z rubriky Fresh Wave, kde jsme se rozhodli věnovat pozornost mladým talentům. Další interpret, kterému se dnes podíváme na zoubek je kojetínský KlasiK.

  1. Buď pozdraven, pro začátek se prosím v krátkosti představ všem, kteří tě ještě neznají.

Zdravím, moje jméno je jméno je David a na stránkách a sociálních sítích mě můžete najít pod pseudonymem KlasiK. Nahrávám v Rooftop studio, což byl vždycky můj sen a společně s Ondrou Žatkuliakem z Prahy makáme na mém prvním album s názvem MONUMENT. Dále taky spolupracuji s Mafia records, ktéra mi nedávno vyhodila jednu z mých skladeb s názvem „SÍLA SLOVA“ a za to jim posílám velkej BIG UP! A myslím že stačí, ne? (smích)

  1. Z tvé tvorby je cítit inspirace starou školou, kdo, nebo co tě vedlo k tomu, začít se věnovat přímo trueschool rapu?

Dobrá otázka. Asi abych pravdu řekl, největší mou inspirací byly české kapely a interpreti, jako je například PSH, nebo ELKA, REST, které když jsem viděl prvně zhruba ve 14 freestylovat, tak jsem se z toho málem zbláznil… zdravím ELKU i RESTA, ale Elku víc, páč s tím se známe osobně a máme spolu skladbu „VIDĚL JSEM“.

  1. Najde se i mezi představiteli současné moderní trapové vlny něco, co si rád poslechneš?


Přímo trapové fakt nevím, ale co si rád poslechnu, je třeba… Honey Cocaine nebo Kendrick Lamar, hrozně super mi přijde i třeba MERKULES! Je toho opravdu hodně, ale jedno vím jistě… GUCCI GANG mi v autě nikdy hrát nebude! (smích)

  1. Co si myslíš o tom, že se dnes v rapu klade větší důraz na beaty a flow, než na message v textu?

Podle mně je to dobou, ale zároveň si myslím, že by lidi měli, teda aspoň podle mě, víc poslouchat a snažit se vnímat to, co chce ten člověk na druhé straně říct…

  1. Napadlo někdy tebe samotného udělat trapovou věc? Nebo se striktně držíš trueschoolu?

Právě že napadlo, mám tu něco i rozdělané a poslední dobou si na tom hodně ulítávám, ale baví spíš jen ty atmosferické beaty, co mají hloubku… Žádné překopané hitky atd.

  1. Máš v současné době rozpracovaný nějaký větší projekt, o kterém bys rád promluvil?


Tahle otázka mi jde přímo do rány… Chystám ještě společně s Rashidem Garypovem z Prahy klip na skladbu „ON A ONA“ a dopředu musím říct, že to bude úplně něco jiného, než na co u mě můžete být zvyklí…

  1. Co se týče beatů ke tvým skladbám, jsou všechny originální, nebo i stahuješ?


Všechny beaty jsou čistý ORIGINÁL, na netu můžeš najít nějaké starší skladby na nějaké stahovačky, ale jinak nové věci, které můžeš vidět na mém kanálu, jsou všecko ORIGINAL. Například „POSLOUCHEJ DOBRE“ „NECH TO TAK“ „VENOM“ atd.

  1. Co si myslíš, že by měl každý rapper mít, aby dokázal zaujmout širší publikum?

Hlavně si myslím, že by měl mít pokoru, charakter, a taky trochu štěstí. Je víc faktorů, co by takový člověk asi měl mít, ale né každý člověk se na to dívá ze stejného úhlu pohledu. Já osobně si zakládám na tom, že každému všechno řeknu narovinu a nikdy nic nehraju na 2 tváře…

  1. Necítíš tak trochu problém v tom, že lidé málo podporují jednotlivé rappery, nebo uskupení v menších městech?

Podle mě v tom není problém. Myslím si, že pokud to má přijít, tak to přijde a je úplně jedno, jestli jsi z Prahy a nebo z malého města, kde slunce nesvití. (smích) Néé, samozřejmě, něco na tom bude, páč je tady těch lidí míň a ta komunita není tak rozšířená… ale tak co už.

Díky za rozhovor! S pozdravem KLASIK!

KlasiK: https://www.facebook.com/KlasiKOfficial/ 

Credit: David Budiš

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *