Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Rozhovory Umění

Miloň Rezler (Armored): „Grafice se věnuji téměř přes půlku života, momentálně více než 14 let.“

Březen 15, 2018

Miloň Rezler (Armored): „Grafice se věnuji téměř přes půlku života, momentálně více než 14 let.“

Již delší dobu spolupracujeme na vícero projektech s grafikem Miloňem Rezlerem (Armored), který řadu let působí pod křídly labelu Kali Records. Na svém kontě má spolupráce, které sahají až do poloviny Evropy. Tímto mu zpětně děkujeme za všechnu odvedenou práci pro nás a abychom tohoto člověka trochu více přiblížili i vám, našli jsme si čas na krátký křížový výslech.

Zdravíme vstupní bránu Krkonoš, stále setrváváš v tomto nejvýznamnějším centru varhanářství?

Zdravím všechny, ano ano 🙂 žiji tu už 27 let od „narození“. Momentálně nemám ani důvod se někam přesídlovat, i když jsem chvíli přemýšlel o Bratislavě, ale to byla spíše jenom taková úvaha.

Pro většinu čtenářů budeš nejspíše nejméně známá tvář rodiny Kali Records. Mohl by si v krátkosti pro tuto skupinku lidí říct, čemu se vlastně věnuješ ať už právě pod těmito křídly či mimo něj?

V rodince Kali Records působím již 5-tým rokem, jako dvorní grafik… Věnuji se grafice, navrhování a tvorbě obalů alb, plakátů, návrhy na oblečení apod. Grafice se věnuji téměř přes půlku života, momentálně více než 14 let.

Dostat se mezi hudebníky jako je Kali a spol. jistě není jednoduché, obzvlášť když netvoříš hudbu. Jaká byla tvá cesta k těmto lidem?

Už od mala jsem měl rád hudbu a hlavně věci spojené s hiphopem. Vždycky jsem chtěl nějak spolupracovat s raperama, tvořit covery, plakáty atd… Můj asi největší zlom byl na HHKempu v roce 2010, kde mě u pódia pozdravil Chali 2Na. Z pódia mě zdravil Kaidžas, večer toho dne byl koncert Indyho s Wichem atd… Poté jsem si začal s kluky různě psát a už jsem byl zvaný na hromady koncertů a do backstage, kde jsem měl možnost poznávat další spoustu lidí. V roce 2011 jsem se na kemp podíval znovu, ale to už jako „účinkující“ . (za tu možnost kempu jsem velice vděčný Indymu, kterého tímto zdravím) V ten rok jsem si pak podal ruku na stagy s Method Manem na jeho vystoupení s Redmanem. Po tomhle impulsu jsem si řekl, že tohle je to, co chci a splnil jsem si tím celý svůj „dětský sen“ a nadále plním. O 2 roky později jsem dostal nabídku být dvorním grafikem Kali Records a mimo jiné taky začal stále víc a víc spolupracovat i s ostatníma.

Mimo Kali Records máš na svém kontě jistě spoustu dalších spoluprací. Měl bys-li vyjmenovat top trojku, kterých si nejvíc vážíš, ať už kvůli jména či přístupu, kdo by to byl?

Krom KR mám momentálně přes 50 spoluprací (jenom na hudební scéně). Pak jsou spolupráce s restauracemi, kluby, občanská sdružení, firmy atd. Svoji prací mám posetou půlku Evropy. (Doufám a věřím, že se brzy dostane i za oceán) Co se týče TOP trojky, tak to se asi nedá určit, protože jsem rád úplně za všechny. Bez lidí se kterýma spolupracuji nebo popřípadě budu spolupracovat, by nic nebylo a já si to velice dobře uvědomuji. (Hlavně jsem rád za lidi, se kterýma se člověk muže domluvit a jak se domluví tak to bude a ne žádné oj*by)

Co máš momentálně rozpracované a půjde co nejdříve do světa?

Krom dalších spoluprací se momentálně řeší e-shopy s mým merchem a dalšími různými věcmi.Pro nás smrtelníky, kteří sotva narýsují rovnou čáru, přijde skoro nemožné přijít z ničeho nic s parádním logem či potiskem na merch apod. Kde bereš pro svou tvorbu inspiraci?

V tomhle mám docela bujnou fantazii, takže si to dokáží i rychle představit pokud se jedná např. o logo. Pokud se jedná o kresbu a nepracují na žádné zakázce, tak se kreslí kreslí, až se něco nakreslí.

Zabrousíme-li do tvorby grafiky více do hloubky, co všechno potřebuješ aby si vůbec mohl tvořit?

Prvořadě pořádný počítač, nesnáším když se počítač zasekává. Pak používám grafický tablet, konkrétně: Wacom Cintiq 13HD, který funguje jako papír, vidím co momentálně kreslím a nemusím neustále koukat na monitor. Dále je potřeba inspirace, kreativita a všeobecné nápady pro tvorbu. Dříve jsem hodně pracoval přes CorelDraw, ale momentálně pouze už jenom Photoshop.

Na scéně působíš již řadu let, co by si doporučil mladým a méně známým lidem, kteří se chtějí ubírat stejným směrem jako ty?

Jak jsem už zmiňoval, konkrétně je to více než 14 let co dělám grafiku a ne vždycky to bylo jednoduché. Já sám jsem se na to chtěl už hodně krát vybodnout ale nedopustil jsem to, tím bych akorát všechny ty roky zahodil. Nic se nestane přes noc bez práce. Každopádně dělejte co vás baví, vytrvejte a držte se svého snu. Vždycky se najde někdo, kdo vám bude říkat, že to děláte na h*vno a že to nikdo nechce. Nenechte si to nakecat do hlavy. Jinak jako všude platí: „Všechno co dává, taky bere.“

Kde se vidí Armored za pět let?

Za pět let? Samozřejmě o kus dál než teď. Hlavně doufám, že se mi už i podaří spolupracovat s někým za oceánem, což by mohlo být i dřív než za pět let.

To bude od nás vše. Než se však rozloučíme, necháme ti prostor pro tvou message ke svým svým fanouškům či našim čtenářům.

Chci poděkovat všem co mě podporují a všem se kterýma jakkoliv spolupracuji.

 

Jako bonus je zde ukázka pár prací:


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *