Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle

Jak pomoci našim mazlíčkům přečkat Silvestrovské veselí?

Listopad 30, 2020

Jak pomoci našim mazlíčkům přečkat Silvestrovské veselí?

Davy v ulicích, dělobuchy už od Mikuláše, světelné efekty na noční obloze. Naši čtyřnozí parťáci naše nadšení z novoročních oslav nesdílejí. Zvířata mají výrazně citlivější sluch než lidé, proto vnímají i zvuky, které lidské ucho není schopné zachytit. Příliš intenzivní zvuk může vyvolat řadu potíží. Nejčastěji trpí neklidem, stresem, někdy až panickým strachem, který se projevuje i poruchami zažívání. Jak našim mazlíčkům pomoci? Podívejte se na následující tipy, díky kterým udržíte zvíře o chlup klidnější. 

Buďte parťákem za každé situace. Pro zvířata, která třaskavé zvuky špatně snášejí, je Silvestr nocí plnou děsivého strachu. Tím nejhorším, co můžete vystresovanému zvířeti udělat, je nechat jej neznámé situaci napospas. Jsou to chvíle, kdy na vás jako na vůdce smečky absolutně spoléhá. Pokud tedy opravdu nejste nuceni nechat zvíře doma samotné, zůstaňte s ním a zajistěte mu co možná nejklidnější prostředí. Toho docílíte tím, že zavřete veškerá okna, zvýšíte hlasitost televize či rádia, připravíte mu „bunkr“ v nejizolovanější místnosti a silným a sebejistým hlasem budete zvíře ujišťovat, že se nemá čeho bát.

Pozor na dehydrataci. Pokud je zvíře vystaveno silnému pocitu úzkosti, je možné, že nebude chtít přijímat potravu, ani vodu. Vystavuje se tak riziku dehydratace, kterou je důležité rychle rozpoznat. Zvíře je často neklidné až apatické, chodí z místa na místo, olizuje se, má nezvyklý výraz a někdy i ztěžka dýchá.

Se stresem úzce souvisí i stav zažívání, při němž bývá porušeno vstřebávání vody a některých dalších látek. „Negativní zevní podněty se mohou projevit zvracením, průjmem a plynatostí. Kromě zajištění maximální možné izolace psa od venkovního hluku můžete podpořit a ochránit jeho zažívání podáváním vhodného probiotického doplňku. PRO PLAN FortiFlora je účinné a ověřené probiotikum, které pomáhá psovi zvládat negativní dopady stresujících situací, podporuje stabilitu střevního mikrobiomu a současně posiluje imunitu,“ říká MVDr. Andrea Lačňáková z veterinární ordinace Modřice – Bobrava. Probiotika podporují zdraví střev a mohou také podpořit imunitní systém u psů i koček.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *