Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle

Živé kultury pro zdravější život MAGU, zázrak jménem kombucha?

Duben 29, 2020

Živé kultury pro zdravější život MAGU, zázrak jménem kombucha?

Možná jste již slyšeli o zázračném nápoji kombucha. Ten slibuje čistění střev, revitalizaci a detoxikaci organismu. Její efekt byste měli pocítít hned po užití první dávky. Je tomu opravdu tak? Na to se spolu podíváme v dnešním článku. 

Již před dvěma tisíci let údajně připravovali lidé nápoj s čajovou houbou, také u nás se pěstovala za účelem dlouhověkosti. Existuje mnoho příběhů o tom, kde se kombucha vzala. Nejvějrější příběh o jejím vzniku je ten, že se v horách objevily tůňě plné medu, který stékal z úlů lesních včel. Na hladině těchto tůní začala tato pozoruhodná kultura růst. 

„Jen pro upřesnění, o kombuše se říká, že je to houba, ale ve skutečnosti se jedná o symbiózu kvasinek a bakterií, čili lišejník. Jde o kvašený nápoj z čaje, který obsahuje živou kulturu. Kombuchová kultura je houbovitý rosol, který se vytváří na hladině oslazeného čaje a tvarem kopíruje stěny nádoby. V čaji pak přežívá a dochází ke kvašení, při kterém vznikají mnohé hodnotné látky, a nápoj získává jedinečný charakter. Chuť Kombuchy je sladkokyselá a odvíjí se od délky kvašení, druhu zvoleného čaje a vlastnostech kultury. Delší kvašení snižuje obsah cukru a zvyšuje obsah kyselin. Proces trvá obvykle několik dní, nejčastěji týden. Pokud v nápoji necháte kombuchu příliš dlouho, tak si vytvoříte domácí kombuchový ocet.“ Zdroj: www.salek-caje.cz

MAGU je první, živá, probiotická kombucha v Evropě.“ Rozhodli jsme se ji vyzkoušet, abychom vám mohli podat objektivní recenzi.

MAGU nám přišla v MIX podobě, tedy od každé příchutě kterou značka vyrábí 2 kusy. Balení stojí 1440 kč a obsahuje 24 dávek. (Doporučené dávkování přímo od výrobce je jedna dávka denně.) Jedna dávka tak vyjde na 60 kč. 

Jaké příchutě dostanete v tomto MIX balení? GingeraVe v sobě obsahuje zázvor. RaZzberry kombinuje zázvor a malinu. Funky Carrot obsahuje mrkev a kromě revitalizace organismu slibuje svěží pocit. Zajímavé účinky má Bloody Beetroot, která v sobě obsahuje mimo jiné červenou řepu a pomeranč. Slibuje pomoc při odvykání na kouření, díky schopnosti odstraňovat jedy z organismu. Black se mi zdá jako nejlepší řešení, jelikož v sobě obsahuje černé uhlí a tím ještě více napomáhá revitalizaci organismu. Poslední verze je Limited, která slibuje pomoc lidem s chronickou únavou. Více informací o konrétních příchutích a účincích můžete najít zde: https://www.magu.co/obchod/

A jaké jsou mé pocity po 2 týdnech užívání?

Na první pohled je MAGU rozhodně příjemná. Vychlazené bublinkové pití ve stylových lahvých, které vám dodá ranní energii. Většina příchutí se od sebe nijak výrazně neliší, její ochucení je velmi jemné a z toho důvodu také příjemné. K samotnému balení MAGU – přijde vám 12 skleněných 480 ml láhví, které je třeba skladovat v lednici. Na to je nepochybně třeba dopředu myslet. Ale upřímně – vypadá to skvěle! A nepochybuji o tom, že pro prázdné láhve najdete také využití, či je můžete recyklovat. Já osobně je již nyní používám jako nádoby na uschování pamlsků pro králíčka. 

Vzhled MAGU ale samozřejmě není hlavní kvalitou tohoto nápoje. Věřím, že pro slibovaný efekt je třeba MAGU užívat dlouhodobě. Po mé krátké testovací době mohu ovšem říci, že jsem spokojená. Nahradilo to mou ranní kávu a sklidnil se mi žaludek, který mě často trápil. Věřím, že stojí za vyzkoušení, aby jste zjistili, jaké má blahodárné účinky pro vás. Plánuji pít MAGU ještě chvíli, abych zjistila, zda mi opravdu pomůže také s imunitou. 

A co vy? Máte zkušenosti?

 

 

 

 

 

 

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *