Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

Ponořte se do magického světa plného čar a kouzel v prvním dílu z fantazy série Kvadriga

Březen 2, 2021

Ponořte se do magického světa plného čar a kouzel v prvním dílu z fantazy série Kvadriga

Začátek roku 2021 přináší knižní debut autorky Lucie Stoškové, která v knize uplatnila svůj zájem o světovou mytologii, spiritualismus a veškeré pozůstatky lidské minulosti. Mezi dvěma ohni je multižánrová prvotina, která nabízí napínavý příběh až do poslední stránky a bude tak příjemným společníkem nejen milovníka fantasy knih. V knize nechybí humor, napětí a láska.

Jak popisuje děj samotná autorka? Spolupráce čtyř vládců živlů, služebníků zla, by se dozajista stala zkázou celého magického světa! Zatím jsou však jen tři, protože čtvrtý se k nim odmítá připojit. Podaří se mu zvítězit nad silou zbylého ďáblova trojlístku? Snad mu v tomto boji pomůže mladý vysokoškolský docent Claudius Drake, který ale už deset let zápasí s vlastními démony. Do jeho života však právě nyní vstupuje někdo, jehož úkolem je provést Drakea trnitou cestou vyrovnávání se s jeho děsivou minulostí. Novopečená asistentka Cellestia mu svou soustavnou přítomností v jeho pracovně doslova pije krev. Jak ale zkrotit tuto zpupnou bytost, ukázat jí, kdo je tady pánem, přitom se do ní nezamilovat a nezměnit nakonec sám sebe? Těžko! Claudius by o tom mohl vyprávět!

Kniha si vás získá doslova na první dotek díky přebalu vytvořeného ze speciálního strukturovaného papíru, při jehož výrobě se používá unikátní směs namíchaná z vysoce intenzivních barviv a pigmentů. Na své si ovšem přijdete i v případě, že patříte ke skupině lidí, kteří si přebal raději sundávají, protože desky této unikátní knihy jsou celobarevné.

Grafik a ilustrátor Martin Stehlík, který se již podílel na několika zásadních publikacích brněnského nakladatelství Backstage Books, vytvořil pro příběh unikátní mapu fantasy světa a více jak pětisetstránkovou knihu doplnil o ilustrace přímo z autorčiných skic vznikajících během psaní románu.

Lucie Stošková vystudovala Filozofickou fakultu Ostravské univerzity, obor učitelství pro SŠ. V současnosti působí jako učitelka českého jazyka a dějepisu na základní škole. Zajímá se o světovou mytologii, spiritualismus, tajemno, magii, dějiny starověku a středověku. Její pozornost se rovněž soustředí na staré spisy, archeologické vykopávky a veškeré pozůstatky lidské minulosti. K psacímu stolu poprvé zasedla před třemi lety, kdy se pustila do utváření rozsáhlého fantazijního příběhu z magického světa. Povzbuzena kladnými ohlasy čtenářů a posluchačů ze svého okolí se rozhodla předložit první díl své šestidílné série široké veřejnosti. Autorka dodává, celá série je téměř dokončena a bude záležet pouze na čtenářském zájmu, kolik dílů nakonec spatří knižní podobu.


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *