Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Párty Reporty

„Koncert pro klima byl krásnej“, tvrdí organizátoři.

Září 6, 2019

„Koncert pro klima byl krásnej“, tvrdí organizátoři.

Ve středu 4. září proběhl v Praze, v prostorách karlínských kasáren, dlouho očekávaný koncert pro klima. Pod záštitou české větve Greenpeace, celosvětové nejznámější organizace pro ochranu životního prostředí, vystoupila punková zpěvačka Mucha, Tatabojs nebo také alternativní hudební skupina Zrní.

Sešlo se přes dva a půl tisíce lidí, kteří zaplavili prakticky celou plochu vnitrobloku karlínských kasáren. Jeho kapacita tak byla plně vyčerpána. Všichni přítomní dávali svou samotnou účastí najevo, že jim není budoucnost naší země i naší Země lhostejná. Kdo chtěl, mohl přispět libovolnou peněžní částkou, a pomoci tak zafinancovat nezbytné výdaje spojené s akcí, nebo podpořit kampaň „Spolu pro klima“. I samotná účast se však počítala, neboť primárním účelem koncertu bylo upozornit na možné ekologické hrozby, čehož lidé nejlépe docílí vlastním svědomitým chováním a přítomností na podobných akcích.

V průběhu odpoledne a večera probíhaly i nejrůznější doprovodné programy. Příchozí se mohli například dozvědět, jak mohou v současné době nejlépe přispět ke zlepšení okolního prostředí nebo se přiučit zajímavým faktům z oblasti ochrany životního prostředí. Kdo chtěl, zúčastnil se také bubenického workshopu.

Celá akce probíhala v poněkud rodinné atmosféře, takže si na své přišli nejen dospělí, ale i děti. Těm odpoledne zpestřovalo rozsáhlé hřiště, jež je součástí areálu kasáren. Za zmínku určitě stojí i workshop výroby vlastní peněženky z krabice od mléka nebo od džusu, který bezpochyby ocenily všechny generace návštěvníků. Zkušenost pak mohli předat dále a nabídnout svým známým zajímavou možnost využití prázdných nápojových kartónů.

Celou akci organizátoři zakončili výzvou k účasti na stávce za klima, která se uskuteční 20. září.

Autor: Hynek Frýdl

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *