Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Hudba

Koncert kapely Prague Queen – World Tribute Band

Červen 25, 2019

Koncert kapely Prague Queen – World Tribute Band

Nedávno vzniklý snímek Bohemian Rhapsody, který vidělo několik stovek tisíc diváků, vyvolal novou vlnu popularity kapely Queen. Tato světoznámá kapela se stala již ve své době hitem, a tedy i její nynější popularitě se není co divit.

22. července se uskutečnil v rámci oslav 100 let Slovanu Frýdlant koncert kapely, která v Čechách hraje právě písně výše zmíněného uskupení, jejich jméno je Prague Queen. Tato kapela hrála nejen na českých podiích, ale například i v Mumbai a jejich zpěvák vystupoval ve švýcarském Montreux na koncertě uspořádaném k oslavě nedožitých 70 narozenin zpěváka kapely Queen.

Queen

Během koncertu si návštěvníci mohli poslechnout všemi známé písně jako Under Pressuer, Radio Ga Ga nebo Another one bites the dust a jako závěrečný přídavek píseň Show must go on.

Hlavní „role“ se na podiu ujal frontman kapely Jaroslav Břeský, který svým vzhledem a i kostýmem, kterých vystřídal za koncert několik, velmi přesvědčivě napodobil hlavního zpěváka kapely Queen, jímž byl všem známý Freddie Mercury. Jeho barva hlasu, pohyby a energie, kterou do vystoupení přenesl, byla nepřekonatelná. Kytarista kapely Stanislav Jelínek a basák František Rabák několikrát předvedli své umění, a to například i „bubnováním“ na své nástroje. Opravdových bicích se pak chopil bubeník Jiří Jirsa a na kláves zahrál Petr Freund. Celá kapela pak roztančila a roztleskala na několik stovek diváků, kteří se na jejich vystoupení přišli podívat.

Praque Queen

Co se týče celkového dojmu je Praque Queen kapelou, která vás rozhodně nebude nudit. Je sice pravdou, že to nikdy nebude jako od opravdových Queen, ale pokud byste chtěli na tuzemské scéně zažít koncert kde si budete připadat jako byste opravdu byli na koncertu Queen, tak tato kapela vás jistě nezklame. Takže pokud máte šanci nějaký jejich koncert navštívit, vřele jej doporučujeme.

Zdroj: http://praguequeen.cz/


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *