Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Lifestyle

Jak správně pečovat o rty, aby jim i v zimě slušela rtěnka?

Prosinec 11, 2019

Jak správně pečovat o rty, aby jim i v zimě slušela rtěnka?

Hitem zimního líčení jsou barevné rty. Bohužel si ovšem barevné rtěnky zrovna moc nerozumí s popraskanými rty. Ty jsou nepřízni vystavovány v podstatě neustále. Jen málokdo jim však věnuje takovou péči, jakou by si skutečně zasloužily.

Také poslední dobou čím dál tím častěji vnímáte na svých rtech bolavé prasklinky? Může za to časté přemisťování mezi chladným venkovním vzduchem a vytopenými budovami. Ač se to nezdá, pokožka na tyto změny reaguje velmi intenzivně, a to především vysoušením. Stejně reagují i rty, které v důsledku „dehydratace“ zšupinatí a jsou náchylnější na tvorbu bolestivých trhlinek, do nichž se lehce zanesou okolní nečistoty.

Chystáte se dát po svátcích sbohem městu a vyrazit vstříc zasněženým kopcům? Mráz a nízká vlhkost vzduchu mají značný podíl na popraskaných rtech. Předtím, než vyrazíte na svah, zkontrolujte, zda máte v kapse ochranný balzám s hydratačním složením, které chrání proti chladu, větru, ale také proti UVA a UVB slunečním paprskům. Tušili jste, že rty se kvůli nedostatečnému množství melaninu sice téměř neopalují, ale přesto se mohou i na horách snadno spálit?

Zařaďte mezi svou večerní hygienu i pravidelnou péči o rty. Po důkladném odlíčení proveďte rychlý peeling jemným zubním kartáčkem, který odstraní i poslední zbytky líčidel. Následně aplikujte hydratační balzám, který rty okamžitě zklidní a navrátí jim přirozenou hydrataci.

Jaký používáte balzám na rty?

Osobně jsem doposud využívala značku balsámů, která je pro mě podstatně dražší, než bych si přála – EOS. Levnější balzámy mi nikdy moc neseděly, měla jsem vždy pocit, že mám na rtech vrstvu vosku. Cenna mě sice od nákupu u této značky vždy odrazovala, ale jelikož jsem s ní byla spokojená, stejně jsem byla ochotna investovat. Také jako spousta lidí nerada experimentuji, což bylo důvodem, proč jsem ani nekoukala po jiných značkách.

Nyní jsem ale zkusila Blistex. Ten je cenově dostupnější a má o dost širší nabídku, jelikož vytváří například také specializované léčebné balzámy. Vyzkoušela jsem konkrétně MedPlus a musím uznat, že je velmi příjemný na rtech. Má chladivý efekt a přináší úlevu bolestivým stroupkům. Jelikož nejsem úplným fanouškem balzámů v kalíšku, oceňuji, že je balzám MedPlus k dostání také ve variantě v tyčince.

Pokud se jedná o běžné balzámy na rty, značka nabízí široký výběr. Cena z mého pohledu odpovídá kvalitě, ve srovnání s konkurencí si stojí opravdu dobře.  Jistě vám neuniklo, že jsou populární balzámi na rty ve tvaru vajíčka. Blistex vyrábí také tento tvar s velmi zajímavým otevíráním, díky kterému se vám nemůže stát, že někde ztratíte vrchní část. Balzámi jsou příjemné na rtech a určitě je můžu doporučit. Na vizuálním hledisku by mohla firma ještě trochu zapracovat, to ovšem určitě není to hlavní, na co koukáme u balzámů na rty.

 

Photo by freestocks.org on Unsplash


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *