Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Tech

Digitální výstava Renishaw Virtual-Expo ukazuje metrologické inovace

Prosinec 1, 2020

Digitální výstava Renishaw Virtual-Expo ukazuje metrologické inovace

Interaktivní online výstava „Renishaw Virtual-Expo“ nabízí pohled na nejnovější metrologické inovace a technologie pro digitalizaci výroby. Ve stáncích zaměřených na kalibraci strojů, 3D tisk z kovů, měřicí přístroje či Průmysl 4.0 firma představuje svá inovativní řešení.

„Digitální výstava Virtual-Expo je snaha o těsný kontakt se zákazníky v době, kdy není možné se s nimi setkávat na výstavách či veletrzích. Máme řadu novinek, které chceme představit alespoň virtuálně,“ říká Josef Sláma, ředitel tuzemské pobočky společnosti Renishaw.  K atraktivním exponátům patří skenovací sonda Sprint a laserová nástrojová sonda NC4Blue s modrým laserem. „Oba produkty nemají na trhu konkurenci a nabízejí zcela nové možnosti v aplikacích pro obráběcí stroje. Velký zájem vzbuzuje také 5osý skenovací systém REVOpro souřadnicové měřicí stroje,“ dodává Josef Sláma.

Prostřednictvím výstavy je možné navštívit jednotlivé stánky zaměřené na různá průmyslová odvětví, například automobilový a letecký průmysl. K dispozici jsou inteligentní výrobní technologie průmyslu 4.0, nástroje pro kalibrace strojů a zařízení, řešení pro 3D tisk z kovů či souřadnicové měřicí stroje. V jednotlivých výstavních stáncích se návštěvník seznámí s novými produkty a průmyslovými inovacemi prostřednictvím reportážních videí. Ta představují nejen technologická řešení, ale i praktické příklady z různých průmyslových provozů.

„Snažili jsme se zprostředkovat například nejnovější trendy v konstrukci automobilů, zejména v kontextu přechodu na elektromobilitu. Dále můžete nahlédnout na možnosti 3D snímání povrchů nebo extrémně náročnou výrobu součástek pro letecký průmysl, třeba výrobu turbínových lopatkových kol,“ říká Josef Sláma. Celá výstava Renishaw Virtual-Expo se nese v duchu inovací a rostoucího tlaku na inteligentní automatizaci. To jsou totiž klíčové předpoklady pro zvládnutí přechodu na elektromobilitu. „Tento krok rozhodne o budoucích lídrech a poražených. Rozhodující bude zejména flexibilita a adaptabilita výroby. Bez nových inovativních měřicích přístrojů toho nebude možné dosáhnout,“ uzavírá Sláma.

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *