Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Reporty

Největší česká služba pro rozvoz jídla pod drobnohledem

Březen 6, 2020

Největší česká služba pro rozvoz jídla pod drobnohledem

Služby pro rozvoz jídla hýbou světem. Pokud žijete ve městě, nejspíše téměř každý den narazíte na auto od Dáme jídlo. V nedávné době jsme se podívali na službu Wolt a jednu z jejich mexických restaurací. http://www.urbanstage.cz/rozvoz-wolt/ Abychom ale nezůstávali pouze u jednoho pohledu, vyzkoušeli jsme také konkurenční službu Dáme jídlo. Která si dle nás stojí lépe? To zjistíte v článku.

První ale k samotnému Dáme jídlo. Tato největší česká služba pro rozvoz jídla spolupracuje s téměř 3 000 restauracemi. Svojí pestrou nabídkou pokrývá více než 60 % tuzemské populace, jelikož její služby můžeme využít ve 170 obcích. Kromě tradiční české kuchyně, pizzy či rychlého občerstvení, si zákazníci mohou v její nabídce vybrat asijská a indická jídla, steaky, dezerty, zmrzlinu, kávu a tisíce dalších položek. Během špičky doručí Dáme jídlo více než 2 500 objednávek za hodinu a toto číslo stále roste.

Typickou dvojicí barev pro Dáme jídlo je červená a bílá. Dodržuje ji jak na webových stránkách, v aplikaci, ale také na polepech aut. Stránka je velmi přehledná. Považuji to za její největší přednost. Každý se velmi rychle zorientuje, jelikož je zde spousta filtrů na výběr, které mu vyberou restauraci podle jeho aktuálních chutí a potřeb. Navíc existuje třída pečlivě vybraných restaurací Dáme jídlo +, která sdružuje restaurace s vysokou kvalitou. Škoda, že není možné jako filtr použít právě tuto kategorii. 

Čas a cena doručení se u jednotlivých restaurací liší. Uživatel tyto informace ovšem vidí přehledně na hlavní straně a může si tak udělat rychlou představu o tom, kolik za dopravu zaplatí a jak rychle může jídlo očekávat. Časy se pohybují průměrně od 30 – 60 minut. 

Po odeslání objednávky se vám v aktuálním čase zobrazuje její stav. Ve chvíli kdy kurýr vyrazí na cestu, můžete sledovat jeho aktuální polohu. Pokud nakupujete přes aplikaci, či ji máte ve svém telefonu, jednotlivé kroky vám budou oznámeny upozorněním. Líbí se mi fakt, že i při nákupu přes webovou stránku vám následně přichází upozornění na smartphone. 

I přes spokojenost s touto službou, přeci jen se najde pár věcí, které je potřeba vytknout. Chybí mi zde možnost si k objednávkám navolit volitelně příbor či ubrousky. Některé restaurace tuto službu nabízí, ale mohl by to být zavedený standart. Pokud si necháváte dovést jídlo domů, nemusí to být problém. Ovšem – například v kanceláři tyto věci nemusíte mít. Další bod je spíše připomínka. Daleko raději bych viděla cenu za obaly zaúčtovanou již v jídle, než aby byla psána zvlášť. Věřím, že pro někoho kdo zde nakupuje poprvé, to může být matoucí. Vyberete si levnější restauraci, ale nakonec stejně zaplatíte více. Dáme jídlo ovšem tento fakt přesvědčivě obhajuje: „Chceme být transparentní. Dbáme na to, aby ceny jídel byly stejné u nás, jako v restauracích.“

Teď již k samostatným objednávkám. U Dáme jídlo jsme jich zkusili během týdne několik. Z prvu jsme se rozhodly vyzkoušet mexickou restauraci, abychom ji mohli srovnat s předchozí zkušeností. Vybrali jsme si Taco Bonito, která má 80% hodnocení. Sice nemá označení Dáme jídlo +, ale z výberu mexických restaurací se nám pozdávala nejvíce. Vždy dávám velkou přednost tomu, pokud má restaurace u jednotlivých položek fotografie. Dobrý dojem na mě také dělá logické členění jídel.

Restaurace nabízí dobu dovozu do 45 minut. Dnes to ovšem stihla mnohem dříve, zhruba za 20. Vše přišlo vhodně zabalené, nic nebylo rozlité ani nechybělo. Co se týče chuti a velikosti porcí – jsou odpovídající ceně. Kurýr byl příjemný a popřál dobrou chuť. Nenabídl výnos jídla do patra, ale objednávka byla lehká, tak to ani nebyla potřeba. Co mi v balení chybělo? Ubrousky

  

Jako poslední jsem se rozhodla vyzkoušet dobře hodnocenou asijskou restauraci Yam Yam. Restaurace mě zaujala hlavně tím, že má u všech jídel fotografie. Mohla jsem si tedy pohodlně a rychle vybrat, co zrovna je mým chutím nejblíže. Musím tuto restauraci pochválit také za to, že po objednání jídla nabízí možnost přibalení příborů či nikoliv. Je ovšem škoda, že restaurace nepodporuje sledování aktuální polohy kurýra. Ocenila bych, kdyby to byl standart pro všechny Dáme jídlo restaurace. 

Objednávka měla bohužel zpoždění. Dnes to bylo kolem 10 minut, což je akceptovatelný čas. Jídlo bylo vynikající, sushi stojí určitě za to. 

Jak zhodnotit celkovou zkušenost s Dáme jídlo? Pozitivně. Tohle samozřejmě nebylo mé první setkání s touhle službou. Je zde opravdu široká nabídka restaurací, ve kterých se dá dobře orientovat. Rozvoz je většinou velmi rychlý a kurýři od samotného Dáme jídla jsou velmi příjemní. Bohužel tento velký výběr možná trochu škodí prezetaci jednotlivých restaurací. U mnoha z nich mi chybí fotografie – jistě, není to podmínkou ani standartem běžných restaurací. Je to ale velmi pohodlné a pokud ta možnost existuje? V každém případě vám Dáme jídlo určitě doporučujeme k vyzkoušení, ať už nemáte možnost vařit, nebo se vám prostě nechce. 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *