Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Móda

CONVERSE RENEW DENIM – Upcyklovaná novinka

Srpen 30, 2019

CONVERSE RENEW DENIM – Upcyklovaná novinka

Stejně jako pár Chucků i džíny jsou osobní záležitostí. Reflektují naše zážitky po celou dobu, co je nosíme. Converse propojuje tyto dva srdcové kousky šatníku a představuje upcyklovanou novinku Renew Denim.

 

Denimová kolekce je druhou edicí prezentující novou strategii značky nazvanou Converse Renew, jejíž cílem je vyvinout inovativní a více udržitelné způsoby výroby produktů Converse.

 

Značka započala cestu za nositelnou upcyklovanou džínovinou před více než čtyřmi lety. Zaměstnanci Converse testovali výrobu svršků tenisek z různých recyklovaných materiálů pocházejících přímo z jejich vlastních šatníků. Prostřednictvím tohoto projektu zjistili, že zatímco jednotlivé kousky obuvi je možné vyrobit téměř z čehokoliv, ta opravdová výzva začíná v momentě, kdy je potřeba zhotovit desítky tisíc párů. Converse se proto spojili s britskou udržitelnou vintage značkou Beyond Retro. Tato spolupráce umožňuje sezónně přetvářet desítky tisíc džínů na tenisky.

 

Upcyklovaná novinka reaguje i na fakt, že džínové kalhoty jsou jedním z nejčastějších oděvů, který končí na skládkách. Converse proto vyvinuli metodu, kdy jsou schopni z džínových kalhot vytvořit minimálně jeden pár Chucků.

 

Džínovina na nové Chucky je rozdělena do tří odstínů modré. Stejně jako každé džínové kalhoty je však i každý pár Converse Renew Denim jedinečný. Upcyklovaná kolekce obsahuje vysokou a nízkou siluetu Chuck Taylor All Star.

 

Kolekce Converse Renew Denim je v prodeji v obchodě Converse v Centru Chodov a u vybraných prodejců.

 


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *