Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Umění

Constant Rendering zve na cestu do vize budoucnosti.

Květen 9, 2019

Constant Rendering zve na cestu do vize budoucnosti.

Mladý polský výtvarník Rafał Żarski nás výstavou Constant Rendering zve na cestu do své vize budoucnosti. Na zemi nenacházíme život v pravém slova smyslu, jedná se pouze o dokonalé kulisy městského světa a stroje. Stroje si sice nepamatují, odkud se vzali jejich předkové, ale vědí, jaký je jejich úkol. Bez přestávek se den za dnem věnují jednotlivým úkolům: renderování, tisku a aplikací elementů do pomyslné městské krajiny.

Rafał Żarski tak představuje zdánlivě absurdní svět, pro který nachází základy v dnešním způsobu práce a městském plánování. V absenci organického života pak, jako jistá samozřejmost, vyznívají i důsledky globální ekologické krize,“ dodává kurátorka výstavy Marta Fišerová Cwiklinski.

Rafał Żarski (*1989) je vizuální a multimediální umělec. V roce 2016 získal magisterský titul v Ateliéru fotomédií na Akademii umění ve Štětíně. Od roku 2016 spoluvytváří s kurátorem Tomkem Pawłowskim experimentální cestovní kancelář Museum Tour Office. V roce 2013 obdržel ocenění Ministerstva kultury a národního dědictví pro studenty uměleckých škol za vynikající tvůrčí úspěchy. Při své umělecké práci uplatňuje interdisciplinaritu. Zajímá ho každodennost, banalita a monotónnost okolní reality. Jeho práce jsou analytické, vycházejí z hlubokého výzkumu, ale zároveň představují i intuitivní pokus o pochopení světa. Žije a pracuje v polské Poznani. V roce 2018 se účastnil rezidenčního programu Brno Artists in Residence na základě partnerské spolupráce s Galerií Arsenał v Białymstoku.1

Vernisáž proběhne 16. 4. 2019 v 18 h. V rámci vernisáže se uskuteční performance, jelikož ve stejný den se otevírá také výstava VDIFF, o které jsme vás informovali již dříve. Patrik Kriššák, Roel van der Linden i Julius Reichel – se účastní výstavy VDIFF a dlouhodobě představují tři odlišné přístupy k malovanému obrazu. Patrik Kriššák, představí publiku vlastní experimentální malířskou techniku (při níž otáčí obrazy vzhůru nohama). Nizozemský umělec Roel van der Linden bude zdarma malovat (a rozdávat) maloformátové rychloportréty zájemců z řad návštěvníků. Live malířská performance Juliuse Reichela bude reagovat na technologické výzvy současné společnosti.


1 Uvádí oficiální stránky, http://www.dum-umeni.cz/cz/vystavy/detail/id/504


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *