Hudba, Móda, Lifestyle & Urban kultura

Móda

Z lásky k planetě a pohybu se zrodila ekologická a udržitelná značka sportovního oblečení Circlle

Únor 13, 2020

Z lásky k planetě a pohybu se zrodila ekologická a udržitelná značka sportovního oblečení Circlle

Na trh přichází ryze česká značka Circlle, která nepoužívá nálepku sustainable pouze jako marketingovou frázi. Hesla, která jsou symbolem tvorby Circlle jsou ohled na životní prostředí a férovost. Cílem značky je posouvat hranice udržitelné módy a přesunout výrobu první nitě a distribuci z rozvojových zemí blíže k zákazníkovi.

 

S ohledem na udržitelnost je současná kolekce vyrobena z unikátního materiálů ECONYL® pocházejícího z Itálie. Jedná se o regenerovaný nylon z rybářských sítí a dalšího nylonového odpadu. S hledáním těch nejlepších řešení pro životní prostředí i pro zákazníky budou v budoucnu představovány další kolekce z nových a inovativních materiálů.

Udržitelnost výroby Circlle spočívá v tom, že se vyhýbá dovozu a najímání levných pracovních sil, které by byly nuceny pracovat v nepřijatelných podmínkách, jako je tomu u velkých módních řetězců. Každá nit rPet, každého kousku Circlle je vyrobena recyklovaných plastů, a při doručování produktů k zákazníkům jsou využity kompostovatelné obaly. Každou fázi výrobního i doručovacího procesu lze s čistým svědomím sdílet s celým světem. Řada firem z důvodu udržení nízkých cen využívá materiály i pracovní síly v Asii. Circlle tento neviditelný trend nechce podporovat. Proto pracuje výhradně s dodavateli, které mohou sami osobně navštívit a se kterými sdílí své hodnoty.

Ani při vší pozornosti, která je věnovaná co nejkvalitnějším materiálům a co nejšetrnější výrobě, není opomenuta ani estetická stránka veškerých produktů. Minimalistický design a příjemné materiály. Kolekce zahrnuje legíny, crop topy a sportovní podprsenky. To vše přichází ve třech barevných variantách: tmavě zelené, královské modré a černé.

Více se můžete dozvědět zde: https://www.circlle.cz/


Written by:Leave a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *